Czech Republic

Senátor Valenta: Viník by měl být exemplárně potrestán

Komentář na facebookovém profilu k ekologické havárii v řece Bečvě

Senátor Valenta: Viník by měl být exemplárně potrestán
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Samozřejmě sleduji případ otravy desítek tisíc ryb v řece Bečvě, které zabil kyanid. Kontaminace zničila život přibližně na čtyřiceti kilometrech řeky. Takovýto čin velmi tvrdě odsuzuji.

Vím, že v tomto směru koná jak Česká inspekce životního prostředí, tak také orgány činné v trestním řízení, kterým důvěřuji. Nemohu vstupovat do jejich práce a věřím, že případ důsledně prošetří a dopadnou viníka. Ten by však měl být exemplárně potrestán. Bohužel jsem se z médií dozvěděl, že mu hrozí maximálně půl roku vězení, nebo jen zákaz činnosti. To je dle mého názoru naprosto směšný trest – zvláště s ohledem na škody, které v podobných případech mohou být způsobeny. A nejde jen o ryby, které uhynuly po desítkách tisících. Řada lidí například vodu z potoků a řek používá k zalévání svých záhonků se zeleninou a podobně. V některých menších vodních tocích zvláště na vesnicích si hrávají děti.

Tento případ nesmí upadnout v zapomnění a je třeba minimalizovat rizika podobných neštěstí. Policie však především musí pachatele dopadnout a soudy jej následně tvrdě potrestat, to považuji za naprostou prioritu, aby se již podobné činy neopakovaly.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

The reforms of Manchester United and Liverpool are reminiscent of the history of the Premier League. Then the tops got tired of social justice and wanted freedom
Thomas Muller: Bayern are confident, we are in good shape
Anton Miranchuk about the match with Bayern: we Go out to win and set the highest goals
Frankie de Jong: life in Barcelona is so pleasant that it may seem as if you are on vacation for a whole year
Donnarumma, Hauge and three members of the Milan team were infected with the coronavirus
The 37-year-old Ribery is at the top of Serie A in pressing, dribbling, speed and assists. And educates young and thinking about becoming a coach
Real Madrid want to resolve the issue of Ramos' contract as soon as possible