Czech Republic

Slavný Liverpool v problémech: Nemá jediného stopera, hráči zapomněli dávat góly

Patřil jim fotbalový svět. V roce 2018 byli ve finále Ligy mistrů, o rok později už slavnou soutěž vyhráli. A loni po třiceti letech konečně ovládli i Premier League. Nádherná doba pro fandění Liverpoolu, zdá se. Teď ale potíže dolehly i na slavný celek.

Hlavní zbraní Reds byla vždy ofenziva, útočné trio Firmino - Salah - Mané budilo soupeře ze spaní už den před zápasem. Teď ale forvardům zvlhl střelný prach a nedokážou se prosadit. Z posledních pěti ligových zápasů má Liverpool jednu jedinou branku, což je pro celek takových kvalit naprosto skandální bilance.

Klubová legenda John Aldridge si tak při hodnocení útočníků nebral servítky. "Teď si na ně všichni ukazují, a je to jedině správně. Jsou placeni od toho, aby dávali branky, tak ať se snaží. Všichni tři jsou neuvěřitelně z formy," rozčiloval se bývalý hráč Liverpoolu.

Není to ale jen ofenzivní část kádru, která fanoušky úřadujícího mistra trápí. Problémy sužují i obranu, která je pro změnu decimovaná zraněními. Trenér Jürgen Klopp postupně přišel o všechny stopery. Nejprve se zranil lídr defenzivy Virgil van Dijk, poté mladík Joe Gomez a nakonec i Joel Matip.

Ve středu obrany tak musejí nastupovat Fabinho a Jordan Henderson, záložníci, kteří pak zase chybějí na svých místech ve středu pole. Jinak má totiž kouč k dispozici už jen nevyzrálé hochy z juniorky.

Nelze se pak divit, že Liverpool už není suverénní jako dříve. Šokující domácí prohra 0:1 s outsiderem z Burney, kterou Liverpool přišel o letitou sérii zápasů na vlastním hřišti bez prohry, tak měla jasné důvody.

A ještě nedávno na první pohled dokonalý tým najednou na první příčku v tabulce ztrácí šest bodů. "Bavit se o titulu by teď bylo hloupé," mračil se Klopp na tiskové konferenci po nečekané prohře. Dobře ví, že teď má jeho celek úplně jiné starosti. 

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7