Czech Republic

Slovácko se přiblížilo k druhé příčce, Slavia dál vítězí, Baník remizoval

Slavia vyhrála tøináctı zápas z patnácti, tabulku vede o devìt bodù pøed Jabloncem, s kterım se utká pøíští tıden v Praze.

I když ještì není odehrána ani polovinu roèníku, z konkurentù se neukazuje nikdo, kdo by ji v cestì za tøetím titulem za sebou ohrozil. V lize neprohrála už 27 utkání.

V Karviné ji sice trvalo padesát minut, než se prosadila, ale pak zápas zvládla v pohodì. Ukázal se Sima, dal gól a na jeden pøihrál.

Slovácko mìlo nevıraznou první polovinu prosince, remizovalo v Liberci, podlehlo doma Spartì i v Brnì.

Ale pak se rozjelo, odnesla to Plzeò ètyøgólovım debaklem. Následovaly vıhry v Mladé Boleslavi, nad Karvinou, v odloženém duelu 8. kola v Ostravì a naposled na Bohemians.

V Praze mu pomohly dva pokutové kopy: jeden správnì naøízenı, druhı spornı.

Za stavu 2:0 pro Slovácko domácí Ljovin vypíchl Havlíkovi míè, pøesto sudí Orel naøídil pokutovı kop a videoasistent Franìk jeho verdikt potvrdil. Televizní zábìry nebyly dostateènì prùkazné, umístìní kamer neodhalilo, jak Ljovin protivníka zasáhl.

Kliment i svou druhou penaltu v zápase promìnil a bylo to 3:0. Slovácko mohlo v druhé pùli nìkolikrát zvıšit, ale pak inkasovalo a faulovanı domácí Necid mohl z tøetí penalty v zápase udìlat ze zápasu drama. Jenže netrefil bránu...

„Slovácko zvítìzilo zcela zaslouženì a chtìl bych mu pogratulovat k vıbornému vıkonu. Potvrdili, že se jim teï daøí a že se pohybují nahoøe v tabulce,“ øekl Ludìk Klusáèek, trenér Bohemians.

Penalta sebrala vıhru Baníku, kterı sice opìt nehrál dobøe, ale ve Zlínì se dostal do vedení díky vlastní brance Buchty. Za domácí srovnal Poznar, minutu pøed koncem mìl velkou šanci zlínskı Vraštil, ale bránu minul.

V Olomouc se potkaly tımy, které hodnì dlouho nezvítìzily: Sigma sedm kol, Opava ještì o jedno víc. Sérii, o kterou nestojí, zlomila Olomouc vítìzstvím 4:1. Hosté celı druhı poloèas museli hrát v deseti bez vylouèeného Tiehiho, pøesto krátce po pøestávce snížili na 1:2. Vzápìtí však bìhem minuty dvakrát inkasovali.

V páteèní pøedehrávce v Brnì vyhrál hostující Liberec jasnì 3:0. V nedìli jsou na programu ètyøi utkání, Plzeò hostí Pardubice, Sparta hraje s Mladou Boleslaví.

Souhrn vısledkù, èlánkù a online reportáží

Pep about Champions League: When I see Bayern like in the match against Lazio, I do not consider Man City the favorite
Morata contracted a cytomegalovirus infection. The Juve striker fainted after the game with Porto
Prosecutors have reopened the case against Jerome Boateng for assaulting an ex-girlfriend in 2019. She died in February
Gian Piero Gasperini: I will not talk about the removal, or UEFA will disqualify me for 2 months
Zidane on the removal of the Broiler: I don't know if the penalty was excessive. The real world was not his best match, but the win
Ex-referee Iturralde on the removal of the Broiler: Borderline foul. It was possible to show both yellow and red
Gasperini on 0:1 with Real Madrid: You just need to win in Madrid. There is no need to speculate