Czech Republic

Sparta v Rakousku prvního soka rozstřílela, v generálce ale zachraňovala remízu

Fotbalisté pražské Sparty na soustředění v Rakousku porazili domácí druholigový Horn 4:0 i díky gólu debutujícího záložníka Filipa Součka. V druhém dnešním utkání a generálce na novou sezonu svěřenci trenéra Václava Kotala remizovali s prvoligovým rakouským Wolfsbergerem 2:2.

Spartu proti Hornu poslal do vedení v 26. minutě Adam Karabec, v závěru první půle zvýšil Filip Havelka po akci Jana Fortelného. Po změně stran přidali Pražané další dvě branky. V 86. minutě skóroval devatenáctiletý Souček po přistrčení od Libora Kozáka, který o několik vteřin později hlavou zužitkoval centr Michala Trávníka a uzavřel skóre.

Proti Wolfsbergeru Letenští v kompletně obměněné sestavě dobře nezačali. V deváté minutě těsně po břevnu kapitána Bořka Dočkala brankáře Milana Heču překonal Cheikhou Dieng. Ve 40. minutě si Eliel Peretz pohrál s obranou soupeře a zvýšil na 2:0.

Sparťané však proti účastníkovi skupiny Evropské ligy dvoubrankové manko dotáhli. Ještě před pauzou snížil Adam Hložek po přihrávce Andrease Vindheima a v 84. minutě zachránil remízu Matěj Hanousek, jehož v dobré pozici našel Michal Sáček.

Pražané ve čtyřech duelech letní přípravy třikrát zvítězili a jednou remizovali. Před Hornem a Wolfsbergerem na soustředění porazili slovinskou Goricu 3:1 a doma Táborsko 5:0. Nový ligový ročník Sparta odstartuje v sobotu 22. srpna na hřišti nováčka Zbrojovky Brno.

Přípravná fotbalová utkání v Rakousku:

Branky: 26. Karabec, 39. Havelka, 86. Souček, 87. Kozák.

Sestava Sparty: Holec - Vitík, Plechatý, Krajinský - Fortelný, Havelka, Souček, Trávník, Polidar (10. Šilhart) - Karabec, Kozák. Trenér: Kotal.

Branky: 43. Hložek, 84. Hanousek - 9. Dieng, 40. Peretz.

Sestava Sparty: Heča - Štetina, Čelůstka, Lischka - Vindheim, L. Krejčí II., Dočkal, Sáček, Hanousek - Hložek, Juliš. Trenér: Kotal.

Branky: 51. a 53. Šulc, 22. Ekpai.

Sestava Č. Budějovic:

I. poločas: Vorel - Kladrubský, Králik, Havel, Skovajsa - Javorek, Valenta - Ekpai, Šulc, Jánošík - Brandner.

II. poločas: Vorel - Čolič, Talovierov, Novák, Kopečný - Čavoš, Valenta - Meszároš, Šulc (60. Kousal), Mršič - Bassey. Trenér: Horejš.

Branky: 88. Jirásek - 56. Pink, 81. Ristanic.

Zahajovací sestava Ostravy: Budinský - Fillo, Svozil, Šindelář, Fleišman - Kaloč, Chvěja - Lalkovič, Šašinka, Buchta - Smola. Trenér: Kozel.

Branky: 7. Řezníček, 37. Texl, 52. Mondek - 69. a 85. Kara, 55. Greiml, 59. Kitagawa, 88. Knasmüllner.

Sestava Opavy:

I. poločas: Fendrich - Hrabina, Hnaníček, Žídek - Mondek, Řezníček, Zavadil, Texl, Helešic - Dordič, Holík.

II. poločas: Lasák - Harazim, Rychlý, Hnaníček - Mondek (60. Ščudla), Řezníček (60. Gorčica), Pikul, Holík (60. Wybraniec), Helešic (60. Darmovzal) - Dedič, Juřena. Trenér: Skácel.

Branky: 52. Barac - 19. Ilko.

Sestava Liberce: Nguyen (46. Knobloch) - Koscelník (46. Kosek), Černický (66. Chaluš), Tijani, Fukala - Pešek (46. Barac), Hromada (66. Michal), Mara (74. Šulc), Mosquera - Júsuf (57. Csáno), Rabušic (46. Matoušek). Trenér: Hoftych.