Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Tři české naděje pod patronátem NBA. Kadlecová splnila úkol od otce

„Při tréninku jsem dělala, že jsem basketbalistka, po něm jsem byla za fanynku a chtěla se s hvězdami fotit. Ale mám jen jednu fotku, Kembu Walkera, na kterého jsem se těšila nejvíc,“ jmenovala Kadlecová zkušeného rozehrávače New York Knicks. „Dostala zadání, ať se bez fotky s ním ani nevrací,“ smál se do klubové kamery její otec Jakub Kadlec, manažer chomutovských Levhartic v Ženské basketbalové lize.

Kemp, který se za pozornosti zahraničních skautů konal zkraje června v italském Miláně, probíhal za spolupráce NBA a FIBA. Basketbalové benjamínky kromě Walkera školili i italský reprezentant Danilo Gallinari z Atlanty, Terance Mann z Los Angeles Clippers či Taylor Jenkins, trenér Memphis Grizzlies.

„Primárně byla akce určená pro kluky, z celé Evropy vyberou ty nejlepší hráče. Teď to dělají i pro holky,“ líčila osmnáctiletá Kadlecová. „Strávily jsme tam čtyři dny a měly jsme příležitost hrát proti sobě s evropskými hráčkami. Já byla v týmu s dvěma Francouzkami a bylo to skvělé!“

Pro portál českého basketbalu si Kadlecová pochvalovala pozitivní energii, která na místě panovala a která vyzařovala i z Američanů. A popisovala denní program: „Náš tréninkový plán je velice jednoduchý. Ráno po snídani jedeme autobusem do sportovního areálu, kde máme k dispozici tři haly. Na začátku se všichni holky i kluci společně rozcvičíme a poté se až rozdělíme a trénujeme v jiných halách. Nejdříve děláme různá individuální cvičení, nakonec hrajeme mezi sebou pět na pět. Trénujeme do oběda a odpoledne máme volno.“

Vycházející české hvězdy nakoukly do velkého basketbalového světa. „Potkala jsem se s hráči z NBA, což se mi dosud nepodařilo. Radili mi, bylo to hezké,“ užívala si Kadlecová.

Basketbal bez hranic ožil po dvouleté odmlce způsobené covidem. Před ním se konal na sklonku roku 2019 v Lotyšsku. Letos se v Miláně ukázalo 62 nejlepších středoškoláků ze čtyřiadvaceti zemí. Zlepšovali nejen své individuální schopnosti, ale účastnili se i programů ohledně životních dovedností, vůdcovství nebo komunitních služeb.