Czech Republic

Třinec - Sparta 2:1. Pražané se ujali vedení, domácí ale během minuty skóre otočili

7. Marcinko (Galvinš, Hrňa)
8. Hrňa (Vrána, Gernát)

1. Horák (Kalina, Sobotka)

Jašek vyrazil vpřed po křídle a hledal před brankou Ondřeje Kovařčíka, ten na puk těsně nedosáhl.

V oslabení ujel Miloš Roman, byl však atakován obránce a v pádu zamířil jen do připraveného Machovského.

Sobotka si v útočné třetině rychle vyměnil kotouč s Horákem, rána z první ale směřoval jen do betonu Kořenáře.

Hosté reklamovali postavení Matěje Stránského v brankovišti, útočník Třince se kolem něj opravdu vyskytoval.

Třinec dává gól! Domácí přesilovku využívají a už vedou. Gernát se na modré čáře opřel do rány z voleje, vyražený puk sebral v mezikruží Vrána a přisunul jej doprava volnému Eriku Hrňovi, který zakončil do prázdné branky - 2:1.

Třinec dává gól! Je vyrovnáno. Musil vytáhl hru za branku, posunul kotouč na Galvinše, který jej ze vzduchu sklepl do prostoru před brankou a od Tomáše Marcinka se odrazil mezi betony Machovského - 1:1. Asistence: Guntis Galvinš, David Musil.

I další akce domácích měla krátkou životnost, nicméně hosté si opět nerozuměli v rozehrávce a výsledkem je zakázané uvolnění.

Stránský se opět nedostal do pásma, k nejproduktivnějšímu hráči Třince hokejisté Sparty zatím pečlivě přistupují.

Aktivita Ocelářů ale v útočné třetině trvá, po nahození Jaroměřského se Hrehorčák k dorážce nedostal.

Bratři Kovařčíkové společně s Jaškem nakonec dostali puk až k Machovskému, ten zasahovat nemusel.

Domácí jsou po inkasované brance jasně aktivnější, hosté ale dobře k soupeři přistupují v obranné třetině.

Teď už akce domácích vypadala lépe, nejblíže brance byl Růžička, který dorážel osamocen na brankovišti, ale proti bekhendové střele se Machovský bleskurychle přesunul.

Sparta dává gól! Hosté se hned z první střely ujímají překvapivého vedení. Kalina se protáhl do pásma, kde trochu krkolomně mezi kruhy přenechal puk Romanu Horákovi, jemuž ještě první pokus sjel z čepele, ale následně se trefil zápěstím krásně do bližší šibenice - 0:1. Asistence: Petr Kalina, Vladimír Sobotka.

První útok sice střelu nepřinesl, hosté však vyhodili jen na zakázané uvolnění, a tak se hraje vrátí před Machovského.

Oba celky jsou na ledě. Domácí hrají v červeném, hosté se oděli do bílého.

Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Kořenář (L. Daneček) - M. Doudera, Gernát, Galvinš, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Adámek - Martin Růžička (A), Vrána (C), M. Stránský - Hrňa, Marcinko, Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký (A), Roman, Hrehorčák.

HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) - Piskáček (A), Košťálek, Němeček, Jandus, Dvořák, Kalina - Sobotka, Horák, Tomášek - Rousek, Sukeľ, Řepík (C) - Buchtele, Pech (A), Forman - Kudrna, Vitouch, Zikmund - Dvořáček.

Domácí Oceláři Třinec nabrali v úvodu nové sezóny neuvěřitelnou formu, bodovali ve všech třinácti duelech sezóny a hned dvanáct z nich vyhráli. Výsledek je čelo tabulky se ziskem 36 bodů a dvoubodovým náskokem na druhou Škodu Plzeň. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 21 body (14+7) útočník Matěj Stránský. Oceláři duelem se Spartou zakončí třízápasovou domácí šňůru.

Lukáš Jašek a Aron Chmielewski

Lukáš Jašek a Aron Chmielewski | Foto: ČTK

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z 23. kola Tipsport extraligy mezi třineckými Oceláři a pražskou Spartou. Duel začíná v úterý 1. prosince v 17:00.

The former defender of Inter, Schelotto has moved to Argentinian racing
Kramaric scored the 74th goal in the Bundesliga, breaking Olic's record among Croats
Suarez has 12 goals in his first 15 games for Atletico - the best start in La Liga for a new club since Ronaldo
16-year-old Small - the youngest player in the history of Everton
Solskjaer on 3-2 with Liverpool: Manchester United won on their own terms. It's a good feeling