Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Turisté jezdili po Španělských schodech v Římě na skútru. Dostali pokutu

Incident se stal minulý pátek. Díky tomu, že ho natočil kolemjdoucí, policie osmadvacetiletou turistku a jejího o rok staršího společníka dopadla. Oba dostali pokutu a zákaz vstupu na schodiště, jež patří mezi památky světového dědictví UNESCO.

Španělské schody patří mezi nejnavštěvovanější místa v Římě, kam se návštěvníci začali vracet v počtu jako před epidemií covidu. Spolu s tím přibylo incidentů, při nichž turisté neberou ohled na pravidla.

Britský The Guardian píše, že dva týdny před tímto incidentem sjel v maserati návštěvník ze Saúdské Arábie po jednom rameni schodiště.V dubnu zase dostali dva návštěvníci z Nizozemska pokutu 1 000 eur za vstup do fontány di Trevi.

Krátce předtím muž z Argentiny v centru Říma narazil se svým dronem do významné památky a byl obviněn z nedodržené bezletové zóny. Ztratil nad svým dronem kontrolu nad Benátským náměstím a stroj se zřítil na renesanční Benátský palác (Palazzo Venezia) z 15. století.

Incidenty se nestávají jenom v Římě. Před týdnem dva Mexičané dronem narazili do Šikmé věže v Pise. Turisté se nechovají nejlépe ani v Benátkách.