Czech Republic

Unipetrolu klesly tržby o 35 procent, propadl se zároveň do provozní ztráty

Petrochemickému holdingu Unipetrol v letošním třetím čtvrtletí meziročně klesly tržby o 35 procent na 22,6 miliardy korun. Firma se propadla do provozní ztráty 0,6 miliardy korun, proti provoznímu zisku 2,5 miliardy korun ve stejném období loňského roku. Vyplývá to z údajů z páteční tiskové zprávy společnosti. Čísla za tři čtvrtletí roku dohromady firma neuvedla.

Objem zpracované ropy společností činil ve třetím čtvrtletí 1,914 milionu tun. V maloobchodním segmentu Unipetrol v Česku pod značkou Benzina provozoval ve třetím čtvrtletí letošního roku 416 čerpacích stanic. Tržní podíl z maloobchodního prodeje pohonných hmot v České republice má firma čtvrtinový, je dlouhodobým lídrem trhu.

Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů - zejména plastů a hnojiv. Od roku 2005 je Unipetrol součástí polské skupiny PKN Orlen, která je od předloňska jediným vlastníkem firmy.

Připravujeme podrobnosti.

Související

16. 9.

Rozhovor Petrochemická skupina Unipetrol dokončila několik let trvající stavbu polyetylenové jednotky v Litvínově. Vedení letos rozhodlo také o další...

Football news:

Ferencvaros defender: Ronaldo waved me off when I asked for his shirt. Maybe it's because he didn't score for us
Klopp on firmino: the Team is an orchestra, and Bobby plays 12 instruments in It. He is important to us
Antonio Conte: I Don't think Real Madrid can cry about their losses. It's funny that the media write about their problems with the squad
Lewandowski on the cancellation Of the Golden ball: it's not that important. Such prizes are something extra
Salah can play with Atalanta. He became ill with the coronavirus
Klopp on injured: no News. I have no idea who will play for Atalanta. Why should we give them information?
Barcelona are thinking about signing Garay due to Pique's injury