Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

V České Lípě dnes začíná dolarový turnaj tenistek. Hrát bude i Nosková

Ve nedělním prvním kvalifikačním kole se ze tří tenistek LTK Liberec podařilo postoupit do finále Janě Kareisové, zatímco Markéta Petruželová a Ludmila Kareisová na své soupeřky nestačily.

Nejvýše nasazenou tenistkou je 98. hráčka světa Udvardyová z Maďarska, dvojkou je 17letá česká naděje Linda Nosková, 139. tenistka světového pořadí WTA, dalšími nasazenými jsou Papamichailová z Řecka a Zarazuová z Mexika. Do šestnáctky nasazených, které postupují přímo do 2. kola, se kromě Noskové vešly z českých hráček ještě Jesika Malečková, Sára Bejlek a Tereza Smitková. Na českolipských kurtech se v průběhu týdne představí tenistky z 21 zemí tří kontinentů.

Los svedl do spodní čtvrtiny pavouku Noskovou, loňskou vítězku juniorky v Paříži a semifinalistku Mácha Lake Open ze Starých Splavů, s letošní vítězkou juniorské dvouhry na Roland Garros Lucií Havlíčkovou, juniorskou semifinalistkou z Paříže Nikolou Bartůňkovu a osmou nasazenou Slovenkou Šramkovou.

V pondělních duelech úvodního kola hlavní soutěže bude v akci šest mladých Češek, přičemž k vidění budou dva české souboje: Bartůňková - Klimovičová a Štruplová - Palicová, Markovou a Šmejkalovou čekají zahraniční sokyně.