Czech Republic

V Karlovarském kraji docházejí volná lůžka na intenzivní péči

Karlovy Vary - V Karlovarském kraji docházejí volná lůžka na jednotce intenzivní péče pro pacienty s covidem-19. Podle dnešních dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) je na odděleních intenzivní péče v nemocnicích v kraji jen 11,8 procenta volných lůžek, což je nejméně ze všech krajů. Z celkových 76 lůžek je jich k dispozici nyní pouze devět.

Podle informací Karlovarské krajské nemocnice (KKN) má nemocnice v Karlových Varech 20 lůžek na jednotce intenzivní péče, 14 lůžek v Chebu. Další lůžka intenzivní péče jsou v sokolovské a ostrovské nemocnici. Jejich počet a obsazenost ČTK zjišťuje.

Podle dat ÚZIS je v nemocnicích v kraji 18,9 procenta volných lůžek s umělou plicní ventilací. Z celkových 37 je jich volných již pouze sedm. Volných standardních lůžek s kyslíkem je v kraji 21,5 procenta, z celkových 619 je jich volných 133.

KKN má v obou nemocnicích k dispozici až 45 lůžek s umělou plicní ventilací. Podle jejich mluvčího je ale problém, že kvůli nedostatku zdravotnického personálu, nejsou všechny využitelné na intenzivní péči.

Mluvčí KKN Vladislav Podracký dnes ČTK řekl, že je v současné době na jednotkách intenzivní péče, bez rozdílu toho, jestli je u nich umělá plicní ventilace nebo ne, 13 nakažených pacientů v nemocnici v Karlových Varech a šest v Chebu. Dalších 53 infikovaných pacientů leží na standardních lůžkách.

Podle mluvčí firmy Penta Hospitals CZ Markéty Singerové je v Ostrově pro covidové pacienty vyhrazeno jedno lůžko s umělou plicní ventilací a v sokolovské nemocnici nyní šest lůžek.

Standardní lůžka s kyslíkem mají k dispozici dále také v nemocnici Mariánské Lázně nebo v Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče Rehos v Nejdku, kde kraj nechal zřídit takzvaná covidová centra, v nichž pobývají pacienti nakažení koronavirem, kteří nepotřebují intenzivní péči.

Podle statistiky ÚZIS se v kraji dosud nakazilo 5657 lidí koronavirem. Vyléčilo se 2493 pacientů a 148 jich zemřelo.

nemocnice Karlovarský koronavirus

Football news:

Ibrahimovic met with the Swedish national team coach in Milan
Тот Tottenham midfielder Winks scored from 49 yards. This is the 3rd result in the Europa League, all - in this draw
This miss will hurt all men: Molde player missed from half a meter and drove into the bar
Mikel Arteta: I am Very happy with Pepe's game against Molde. Arsenal played well overall
Napoli players came out in t-shirts with Maradona's name and number 10 for the Europa League match
Daniele Bonera: Milan is happy with the game with Lille and only regrets the result
Neymar on Maradona: You will always remain in our memory. Football is grateful to you