Czech Republic

Vaclík čistým kontem pomohl Seville k výhře. Real prohrál s Alavésem

Fotbalisté Sevilly zvítězili i díky brankáři Tomáši Vaclíkovi v 11. kole španělské ligy na hřišti nováčka Huescy 1:0. V 83. minutě rozhodl Júsuf En-Nesjrí.

Real Madrid doma podlehl Alavésu 1:2 a nevyhrál potřetí za sebou. Atlético vyhrálo ve Valencii 1:0 a šestým vítězstvím po sobě se bodově dotáhlo na vedoucí San Sebastian. Navíc sehrálo o utkání méně.

Jednatřicetiletý český reprezentant Vaclík chytal za Sevillu ve třetím soutěžním utkání po sobě a znovu oslavil výhru. Jeho konkurent Jasín Bunú, který nastupoval pravidelně od začátku sezony, je mimo hru kvůli koronaviru. Andaluský celek v La Lize naplno bodoval potřetí za sebou a je pátý. Huesca jako jediná v ligové sezoně nezvítězila.

"Odehráli jsme dobré utkání. Tři body jsme si zasloužili. Podařilo se nám dát gól a proti tak těžkému soupeři jsme i dobře bránili. Moc týmů tady vyhrávat nebude," řekl pro klubový web trenér Sevilly Julen Lopetegui.

Real bez zraněného kapitána Sergia Ramose poprvé inkasoval v páté minutě, kdy Luca Pérez z pokutového kopu nezaváhal. Proti "Bílému baletu" se ve třetím kole po sobě kopala už pátá penalta, tedy stejný počet jako v předchozích 52 zápasech v soutěži. Čtyři minuty po pauze zvýšil Joselu, za domácí se v závěru prosadil Casemiro. Real ztrácí ze čtvrté příčky na vedoucí duo šest bodů, městský rival má navíc utkání k dobru.

O výhře Atlética ve Valencii rozhodl vlastním gólem v 79. minutě obránce Toni Lato. Madridský tým natáhl ligovou neporazitelnost na 25 zápasů a jako jediný v ligové sezoně nenašel přemožitele. Naposledy podlehl v únoru Realu.

"Velmi důležité tři body, vyhrát ve Valencii je hodně náročné. Pokaždé se proti ní hraje těžce. Předtím doma porazila Real (4:1) a proti Alavésu (2:2) vymazala dvougólové manko. Bylo vidět, že si díky tomu hodně věří," citoval web Atlética kouče Diega Simeoneho.

Elche remizovalo doma s Cádizem 1:1, přestože celý druhý poločas hrálo v deseti. Hosté ale v přesilovce pouze vyrovnali.