Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Ve druhém kole atletické extraligy překvapil po zranění Maslák

Plzeň - Ve druhém kole atletické extraligy družstev v Plzni se z celkového vítězství radovali muži Univerzity Brno, kteří tak zopakovali primát z Ostravy. Mezi ženami triumfoval USK Praha před vítězkami prvního kola Škodou Plzeň. Vydařenou venkovní premiéru si po svalových problémech odbyl čtvrtkař Pavel Maslák, jenž vyhrál časem 46,35.

"Nepočítal jsem s takovým výsledkem. Šel jsem to spíš tréninkově, abych poznal, co ta noha vydrží. Dneska byly skvělé podmínky a je z toho super čas," citoval Masláka svazový web.

Hned dva osobní rekordy si vylepšila Martina Hofmanová, jež nejprve časem 52,74 vyhrála čtyřstovku. Pak nenašla přemožitelku ani na poloviční trati, kterou zvládla za 23,33. Ještě o jedno maximum víc si vytvořila Lada Vondrová, ale na vítězství na stovce ani na osmistovce to nestačilo.

Nejlepší domácí výkon sezony posunula koulařka Markéta Červenková výkonem 17,64. Tereza Hrochová zaběhla časem 9:23,85 nejrychlejší trojku sezony. Na čelo tabulky tyčkařů se dostali Dan Bárta a Matěj Ščerba, kteří se v Plzni přenesli přes 552 centimetrů.

atletika Plzeň extraliga