Czech Republic

Většina obětí požáru studia v Kjótu byli mladí lidé

Tokio - Většina obětí čtvrtečního žhářského útoku na studio animovaného filmu byli mladí lidé do 40 let se světlou budoucností. Někteří z nich byli přijati teprve v dubnu, řekl dnes prezident společnosti. Počet obětí vzrostl oproti předchozí páteční bilanci o jednu na 34, informovala agentura Reuters.

Čtvrteční útok na světově proslulé studio Kyoto Animation byl nejhorší hromadnou vraždou v Japonsku za poslední dvě desetiletí.

"Někteří z nich se k nám připojili teprve v dubnu. A 8. července jsem jim dal malý, ale jejich první prémii," řekl dnes k obětem šéf společnosti Hideaki Hatta. "Lidé, kteří měli slibnou budoucnost, přišli o své životy. Nevím, co říci," řekl Hatta.

Patnácti z obětí bylo mezi 20 a 29 lety, jedenácti mezi 30 a 39, uvedla televize NHK. Dalším šesti obětem bylo přes 40 let a jedné bylo nejméně 60. Věk poslední oběti, muže, který zemřel v nemocnici, není známý. Jména obětí nebyla zveřejněna.

Studio Kyoto Animation mělo přibližně 160 zaměstnanců s průměrným věkem 33 let.

Jednačtyřicetiletý muž ve čtvrtek podle výpovědí svědků křičel "Zdechněte" a pak zřejmě benzinem polil vchod do renomovaného studia animovaného filmu a zapálil ho. Při požáru utrpěl těžké popáleniny na obličeji a nohou.

Japonsko kriminalita požár film

Football news:

Inter will extend their contracts with Handanovic and D'ambrosio until 2022
Pep Guardiola: I would have stayed at Manchester City and in League 2
Manchester United is ready to sell Alexis, Lingard, Smalling, Dalot, Jones and Rojo
Frank Lampard: I expect more from Chelsea, but now the result is most important
Atalanta does not lose 15 matches in a row – 13 wins and 2 draws
Lorient threw one newcomer off a plane and sent another under the water-all for the sake of presentations on social networks
Pasalic scored a hat-trick in the match against Brescia. Atalanta smashes the opponent 6:1