Czech Republic

Vězeňská služba: Nová dohoda o spolupráci se ZVJS Slovenska

Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal navštívil Slovensko. Cílem krátké pracovní návštěvy bylo podepsání nové Dohody o spolupráci mezi Vězeňskou službou České republiky a slovenským Sborem vězeňské a justiční stráže a dále výměna informací a zkušeností v souvislosti s opatřeními, která vězeňské služby napříč Evropou přijaly v souvislosti s pandemií Covid-19.

Vězeňská služba: Nová dohoda o spolupráci se ZVJS Slovenska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak vězeňské služby ČR
reklama

Vězeňské služby obou zemí dlouhodobě udržují velmi intenzivní kontakty. To dokládá také skutečnost, že téměř každá slovenská věznice má v České republice svého partnera. Nová dohoda o spolupráci upravuje formu a podmínky společných aktivit, mezi které patří vzájemná účast na odborných setkáních – seminářích či konferencích, výměnné stáže, bilaterální spolupráce jednotlivých věznic či možnost využití rekreačních zařízení. Platnost stávající dohody vypršela v červnu letošního roku.

Součástí programu byla také návštěva Vazební věznice Bratislava, která v nedávné době prošla velmi rozsáhlou rekonstrukcí. Kromě prohlídky rekonstruovaných prostor, vybavení a zabezpečení věznice se generální ředitel zajímal především o realizaci praktických opatření přijatých k zabránění šíření nákazy.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tisková zpráva

Football news:

The first black captain in the history of Chelsea, Paul Elliott can join the FA Board
Manchester United have opened talks with Barca over Dembele. The club has already contacted the player's agents
Antonio Conte: I like to watch Inter play. We attack, create chances, but we need balance
Cuman about VAR: Disputes are everywhere. I do not know when a hand play is a foul and when it is not. Many different Interpretations
Mourinho about alli: I would have understood if I didn't have enough motivation, but it turned out exactly the opposite. Respect him
Ashraf Hakimi: Inter will compete for the scudetto, we have a great team
Rui Costa: Ronaldo will be discussed in 300 years