Czech Republic

VIDEO V Chorvatsku si z Čechů nejspíš někdo utahuje. Touto písní

Ve světě je momentálně víc než 11 milionů lidí nakažených koronavirem. V Česku počet nakažených opět roste, a to kvůli lokálnímu epidemiologickému ohnisku na Karvinsku. Řada Čechů, Moravanů a Slezanů si přesto neumí představit léto bez dovolené u moře. Nejčastěji se chystají do Chorvatska. A Chorvaté nám složili písničku, ve které nám děkují, že zachraňujeme jejich skomírající turistický průmysl, který dostal od koronaviru tvrdou ránu. A možná si z nás tak trochu dělají srandu.

VIDEO V Chorvatsku si z Čechů nejspíš někdo utahuje. Touto písní
Foto: tripzone.cz
Popisek: Středozemní moře při západu slunce
reklama

Strašidlo koronaviru dál obchází svět. Mnozí Češi si však ani teď nedokážou představit léto bez dovolené u moře. Jenže kam jet v časech, kdy se řada leteckých společností ocitla na hranici krachu a nejeden před pandemií hojně využívaný hotel oznámil, že je zavřený? Do Chorvatska! Společnost RegioJet Radima Jančury se rozhodla uspokojit hlad Čechů po dovolené u moře a vypravuje velké množství vlaků směřujících do nejoblíbenější dovolenkové země většiny Čechů.

V Chorvatsku si české touhy po dovolené u moře všimli a složili Čechům speciální písničku, u které jeden neví, zda Čechům, Moravanům a Slezanům děkují, že sedli do vlaku a jedou právě do Chorvatska. Na písničku upozornil server TN.cz.

Anketa

Sledujete i letos seriál Chalupáři?

hlasovalo: 4209 lidí

„Češi z Prahy, Brna a města Plzně zamířili do destinace Opuzen. A v žabkách se všichni vydají na horu,“ pěje mladý muž na mikrofon z plných plic a přidá obrázek klasického turisty s nevyhovující obuví, který se chystá po koupání v moři vyrazit do kopců na menší túru.

„Pamatuji si den, kdy jste se přihlásili a obsazenost nám tu zlepšili,“ jal se muž nadechovat ke druhé sloce zpívané v bujném rytmu. „Všechny turistické destinace pak slavily.“

Nakonec se mladý muž dovolává i pánaboha a žádá ho, aby z Česka do Chorvatska vyslal co nejvíc vlaků.

„Každá pomoc je teď vítaná! Ať Bůh pošle tolik vlaků, kolik se dá. ... Je to vlak, který běží směrem k hranici. Děkujeme, že jste nás zachránili,“ zesiluje hlas zpěvák na závěr.

A pak ještě mohutně zvolá „Ahóóój!“

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: mp

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…

Football news:

Thomas Tuchel: If both legs were intact, you could have seen my 40-meter sprint
PSG saved Tuchel's pet: Choupo-moting got everyone for free, managed not to score from a centimetre, and now pulled Paris to the semi-finals of the Champions League
Gian Piero Gasperini: The worst part is that we were so close. I can only thank the guys
Neymar was the player of the match Atalanta-PSG. He gave an assist
ПС PSG suffered through the entire quarter-final and turned it over in 149 seconds. Lifted the Italian curse and went so far in the Champions League for the first time in 25 years
ПС PSG's pain was transformed into happiness: in three minutes, the suffering stars turned into celebrating kings
The club from Italy won't win the Champions League for the 10th year in a row. This is an anti-record