Czech Republic

Vzhůru za obhajobou. Theophilos vyhrál první kvalifikaci Velké pardubické

Desetiletı Theophilos se v dostihu na 5800 metrù zpoèátku držel v zadní èásti pole, ale na Velkıch zahrádkách se dotáhl na Mazhilise, kterı od zaèátku vedl. Do cílové rovinky už vbíhal valach stáje Dostihového klubu iSport-Váòa v èele a v závìru ustál souboj s Hegnusem v sedle s Markem Stromskım.

„Krásnì prošel dostihem, mìl perfektní a klidnı prùbìh,“ pochválil žokej Bartoš v Èeské televizi Theophilose a pokáral sám sebe. 

„Neposlechl jsem pana Váòu a šel dopøedu moc brzy. Proto byl ten souboj. Mìl jsem horkou hlavu,“ uznal.

Radost z vıhry mìli manželé Váòovi, kteøí Theophilose v tréninku na støídaèku jezdí. „Stal se z nìj totální profesionál a øídí si to sám,“ øekla Pavla Váòová. „Chtìli jsme kvalifikaci vyhrát, abychom mu mohli dát oraz. Jsem rád, že se nám to povedlo. Teï ho nachystáme na tøetí nebo ètvrtou kvalifikaci,“ uvedl Josef Váòa.

Stromskı byl lehce zklamanı z nedotaženého útoku na prvenství. „Mrzí to, ale Hegnus šel po nìm a tìším se na øíjen na odvetu,“ øekl žokej.

Druhá kvalifikace je v plánu 25. èervence, tøetí se pojede 8. srpna a ètvrtá 29. srpna. Velká pardubická se Slavia pojišovnou se bude konat 11. øíjna.

Football news:

Guillem Balage: Juventus wants to get rid of Ronaldo's salary. It was offered to everyone, including Barcelona
Mbappe thanked the PSG doctors: Don't tell me about the pain
Liverpool presented a turquoise away kit for the 2020/21 season
The President of PSG: Neymar and Mbappe will never go away. They are one of the best players in the world
Thomas Tuchel: If both legs were intact, you could have seen my 40-meter sprint
PSG saved Tuchel's pet: Choupo-moting got everyone for free, managed not to score from a centimetre, and now pulled Paris to the semi-finals of the Champions League
Gian Piero Gasperini: The worst part is that we were so close. I can only thank the guys