Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Začíná Svět knihy. Ulická a Alexijevičová nakonec nedorazí

Samostatný veletržní stánek organizátoři veletrhu vyhradili Ukrajině. Svět knihy měl přivítat dvě významné spisovatelky, běloruskou laureátku Nobelovy ceny za literaturu Svjatlanu Alexijevičovou a jednu z nejvýznamnějších zástupkyň ruských opozičních intelektuálů Ljudmilu Ulickou.

Ve středu ale obě svou účast zrušily, Alexijevičová se po nedávné hospitalizaci nezúčastní akce ze zdravotních důvodů. Ulická se rozhodla po odchodu z Ruska natrvalo setrvat v Německu, požádala o politický azyl a status žadatele ji neumožňuje vycestovat ze země.

Veletrh se po všechny dny otevírá v 09:30 a končí v 19 hodin, v neděli v 16. V pátek až do 21 hodin potrvají programy ve venkovních sálech. Ve čtvrtek začne v 10 hodin prezentace Ukrajiny a v 11:00 bude slavnostní zahájení veletrhu.

Program veletrhu je přístupný na internetu, kde je na úvodní stránce fotografie tradičního místa konání, tedy Průmyslového paláce. Letos se ale odehraje jinde. Střed akce, podle pořadatelů novou piazzettu, najdou návštěvníci za branou pod Maroldovým panoramatem, kudy se dostanou do areálu. Expozice nakladatelů budou v montovaných halách a v Křižíkově pavilonu, programové sály budou ve stanech.