Czech Republic

Zajistit ženám vložky a tampony, přikázal Babiš Schillerové. A zde je řešení

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nechal v posledních dnech inspirovat ve Skotsku a přemýšlí nad tím, jak by se k Češkám mohly dostávat vložky a tampony zdarma. Blesk.cz nyní píše o tom, jaké řešení vymyslela ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Zajistit ženám vložky a tampony, přikázal Babiš Schillerové. A zde je řešení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová
reklama

Skotsko v minulých dnech oznámilo, že začne hradit slečnám a ženám menstruační pomůcky. Premiér Andrej Babiš (ANO) následně zaúkoloval šéfku státní kasy Alenu Schillerovou, aby našla nějaké řešení. A to alespoň pro sociálně nejslabší.

Babiš na svém twitterovém profilu uvedl, že Skotsko chce úhradou menstruačních pomůcek zbořit stigma a bojovat s chudobou. „Novináři se mě ptají, jestli by bylo něco takového možné i u nás. U příjmově nejslabších určitě. Požádal jsem Alenu Schillerovou, aby našla řešení,“ uvedl doslova Babiš.

Po dvou dnech pak Schillerová uvedla, že její řešení by bylo pro matky samoživitelky, ženy ze sociálního prostředí nebo postižené. Čili nikoliv pro všechny ženy a dívky. Schillerová by totiž zajistila distribuci menstruačních pomůcek prostřednictvím potravinových bank. Těm vláda přitom již letos v listopadu navýšila prostředky ve státním rozpočtu. 

„Česká federace potravinových bank disponuje celorepublikovou sítí, má vybudovaný efektivní distribuční systém, navázaný na další charitativní a dobročinné organizace, prostřednictvím kterých se hygienické potřeby dostanou ke koncovým klientům, zejména k samoživitelkám, postiženým, lidem bez domova a v nouzi,“ uvedla doslova pro Blesk Zprávy ministryně Schillerová.

Kdo však by takovou cestu nevolil, je jiná žena, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). „O zavedení menstruační dávky jsem dosud neuvažovala,“ uvedla Maláčová. Inspiraci ve Skotsku by si pak nebrala ani šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. 

„Považuji za mnohem lepší přístup usilovat o to, aby si lidé měli šanci co nejvíce vydělat a za své vydělané peníze koupit vše, co potřebují, včetně hygienických potřeb,“ dodala.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Článek obsahuje štítky

Babiš , ČSSD , Maláčová , vláda , Skotsko , ANO , menstruace , vložky , Schillerová , Blesk Zprávy , tampony , kalíšky

autor: vef

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

TÝDEN V MÉDIÍCH Aktivitou ve spřátelených médiích hýří v posledních dnech generální ředitel České te…

Football news:

Ronaldo: Real Madrid made a mistake by letting Hakimi go. Sometimes I say to myself: Imagine yourself and him - we would move at a good speed
Barcelona would not consider Messi's participation in the game with Athletic if it were not for the trophy match
Jurgen Klopp: Manchester United are now flying forward and we have difficulties. But we are not so far from the top of the form
Klopp on hugs: If it was a threat to the players' health, we wouldn't do it. The pitch is a safe place
Mourinho to Bale in training: Do you want to stay here or go back to Real Madrid and not play football?
Paul Pogba: The match against Liverpool will be a battle. Manchester United need to keep calm
Roten on Mbappe: He's getting worse with his teammates. When Kylian is successful, he is like Ronaldo