Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Zelenskyj připravil oligarchy o část moci, přesto se za něj po invazi postavili

Nejbohatší Ukrajinec Rinat Achmetov vynaložil na podporu země během invaze už 100 milionů eur (téměř 2,5 miliardy korun).

Nejbohatší Ukrajinec Rinat Achmetov vynaložil na podporu své vlasti během války téměř 2,5 miliardy korun. Vyslyšel tak výzvu prezidenta, jenž se dříve stavěl proti oligarchům, jako je Achmetov. Autor ▪ ČTK

Den před tím, než Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu, svolal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nejmocnější byznysmeny země do své kanceláře. Někteří jako nejbohatší Ukrajinec Rinat Achmetov se vrátili do vlasti jen kvůli této schůzce. Poselství Zelenského bylo jasné: Postavte se v této složité době za mě jako za svého lídra. Hlava státu je měla také vyzvat, aby dali stranou svou rivalitu a sjednotili se v obraně národa.

A Zelenskyj byl úspěšný, což mu dodnes pomáhá v boji proti ruské armádě. Třeba hned v prvních dnech války vydalo 16 z 20 nejbohatších Ukrajinců prohlášení na podporu své země a odsoudili ruskou agresi. Finančně také dodnes podporují ať už přímo ukrajinskou vládu nebo armádu, tak i jednotlivá města.

Nákup jednoho článku

Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Přihlaste se

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Související články

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se s počátkem ruského útoku na jeho zemi stal globální ikonou a jeho portrét se objevuje na titulních...

2. 6. 2022 ▪ 4 min čtení