Czech Republic

Zkorumpovaná policie v Gothamu. Nový film o Batmanovi doprovodí seriál

Svět komiksového hrdiny Batmana se rozšíří o nový televizní seriál zasazený do fiktivního města Gotham. Zaměří se na jeho policejní oddělení, tématem má být korupce. V pátek to oznámila streamovací služba HBO Max.

Batmana bude v novém filmu hrát Robert Pattinson (na snímku). Jestli se objeví také v seriálu, zatím není jasné.

Batmana bude v novém filmu hrát Robert Pattinson (na snímku). Jestli se objeví také v seriálu, zatím není jasné. | Video: Warner Bros.

Původní seriál má produkovat Matt Reeves, režisér nadcházejícího filmu o Batmanovi. V něm superhrdinu v kápi, jenž ale nemá žádné nadpřirozené schopnosti, ztvární čtyřiatřicetiletý Robert Pattinson.

Seriál pak "rozvine svět představený v tomto filmu a hlouběji prozkoumá nesčetné neúprosné a komplexní postavy z města Gotham", naznačuje HBO. Bližší podrobnosti o tom, jak se seriál bude jmenovat, kdo v něm má účinkovat ani kdy bude mít premiéru, firma nesdělila.

Pokud se seriál zaměří na policejní oddělení Gothamu, bude již druhým v řadě. Podobně laděný byl seriál nazvaný jednoduše Gotham, který v letech 2014 až 2019 vysílala televize Fox. Skončil po pěti řadách a 100 epizodách, zaměřoval se na dobu předtím, než se detektiv Jim Gordon stal policejním komisařem Gothamu.

Režisér Reeves dříve uvedl, že nový film o Batmanovi se bude odehrávat zhruba v době, kdy je tomuto hrdinovi ze světa DC Universe okolo třiceti let a právě začíná svůj tajný život jako Batman. Ve snímku mají dále účinkovat Zoe Kravitzová, Paul Dano nebo Colin Farrell.

Natáčení snímku bylo v polovině března přerušeno kvůli pandemii koronaviru, znovu by mělo ve Velké Británii pokračovat v následujících týdnech. Do kin má film zamířit v říjnu 2021, v Česku jej bude distribuovat Vertical Ent.

Nyní oznámený televizní seriál je podle Matta Reevese "úžasnou příležitostí nejen rozšířit vizi světa, který vytvářím ve filmu, ale jít do hloubky a detailu, jakých lze dosáhnout jen na rozsáhlé ploše" televizního seriálu, dodal.

Výkonným producentem seriálu a scenáristou bude Terence Winter, který se podílel na slavné mafiánské Rodině Sopránů. Za ni byl Winter dvanáctkrát navržen na televizní cenu Emmy, z čehož čtyři nominace proměnil, doplňuje web Variety.com.

Dále Winter pracoval na seriálech Impérium - Mafie v Atlantic City a Vinyl. Za spolupráci na scénáři k Vlkovi z Wall Street režiséra Martina Scorseseho obdržel nominaci na Oscara.

Čtyřiapadesátiletý režisér Matt Reeves v posledních letech natočil Úsvit planety opic a naposledy před třemi roky Válku o planetu opic.

Football news:

Thomas Tuchel: If both legs were intact, you could have seen my 40-meter sprint
PSG saved Tuchel's pet: Choupo-moting got everyone for free, managed not to score from a centimetre, and now pulled Paris to the semi-finals of the Champions League
Gian Piero Gasperini: The worst part is that we were so close. I can only thank the guys
Neymar was the player of the match Atalanta-PSG. He gave an assist
ПС PSG suffered through the entire quarter-final and turned it over in 149 seconds. Lifted the Italian curse and went so far in the Champions League for the first time in 25 years
ПС PSG's pain was transformed into happiness: in three minutes, the suffering stars turned into celebrating kings
The club from Italy won't win the Champions League for the 10th year in a row. This is an anti-record