Estonia

Biden nimetas kliimakriisi olulisuse rõhutamiseks oma eriesindajaks selles vallas endise välisministri John Kerry

President Barack Obama administratsioonis välisminister olnud Kerryst saab Bideni administratsioonis valitsuskabineti tasemel ametnik, kes hakkab istuma ka Riikliku Julgeoleku Nõukogus, vahendab CNN.

„See märgib esimest korda, kui Riikliku Julgeoleku Nõukogus hakkab olema kliimamuutusele pühendunud ametnik, mis peegeldab valitud presidendi otsustavust kliimamuutusega tegelemiseks kiireloomulise riikliku julgeoleku küsimusena,” teatas Bideni üleminekumeeskond oma avalduses.

Seega on oodata praeguse teadusliku reaalsuse eitamise ja keskkonnapoliitika radikaalset muutumist USA juhtkonnas.

„Saab olema au töötada koos meie liitlaste ja partneritega kliimaliikumise tõusvate noorte juhtide kõrval, et tegelda kliimakriisiga tõsiduse ja pakilisusega, mida see väärib,” kirjutas Kerry Twitteris.

Kerry on kliimaküsimustega juba ammu töötanud. USA välisministrina mängis ta võtmerolli Pariisi kliimakokkuleppele eelnenud läbirääkimistel. Trump viis USA sellest kokkuleppest välja, aga Biden on lubanud uuesti ühineda esimesel päeval uues ametis.

2019. aastal asutas Kerry maailma liidrite ja kuulsuste algatuse kliimakriisiga võitlemiseks nimega World War Zero (Maailmasõda Null).

Football news:

Andrea Pirlo: In my 1st season at Juve, we were behind Milan, but we took the title. Everything depends on us
The judge made two mistakes. De Gea was pushed and there was no foul on our cancelled-out goal. Solskjaer on the loss to Sheffield
Maguire on the defeat to Sheffield Wednesday: We gave the opponent two goals, we didn't play at the level we expected
Wilder on registration in the Premier League: I don't want to talk about the beginning of an incredible rescue. We just want to show what we are worth
Ronald Koeman: Barcelona in a difficult month with an abundance of outings showed character and deserved their victories
Frankie de Jong: I started to play closer to the penalty area, so I score more
Manchester United's 13-match unbeaten streak in the Premier League was Interrupted