Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

BLOGI | Putin testis Kertši silda Mercedese roolis

Valge maja: uued raketilöögid on meeldetuletus Putini jõhkrusest

Viimased rünnakud Ukrainale on meeldetuletus Vladimir Putini jõhkrusest, kommneteeris täna Valge Maja.

Esmaspäeval lasi Venemaa Ukraina pihta kümneid rakette, mis on ilmselge Venemaa katse talve saabudes Ukraina energiasektorit halvata.

Valge Maja riikliku julgeoleku pressiesindaja John Kirby ütles ajakirjanikele ka seda, et nafta hinna ülempiiril ei ole pikaajalist mõju maailma naftahindadele.

Hartman Ukraina kolleegile: agressorriigi sportlastel pole kohta suurvõistlustel

Piret Hartman kohtus täna videosilla teel Ukraina spordiministri Vadõm Huttsaitiga, kellega arutati Venemaa ja Valgevene sportlaste vastu suunatud sanktsioone ja Ukraina spordisektori toetamise meetmeid.

 „Venemaa ja Valgevene sportlastel pole kohta meie atleetidega sama stardijoone taga. Rahvusvaheline tippsport on alati poliitiline ning me teeme enda poolt kõik, et agressorriikide kodanikud ei oleks suurvõistlustel oodatud külalised. Kinnitasin Ukraina kolleegile, et oleme valmis endiselt tegema rahvusvahelistel kohtumistel Ukrainat toetavaid avaldusi ning meie spordiorganisatsioonid on valmis tegema nende organisatsioonidega tihedat koostööd,“ ütles kultuuriminister Piret Hartman.

„Vadõm Huttsait rääkis mulle, kuidas Ukraina spordisektor kannab sõja käigus iga päev suuri kaotusi. Lisaks hukkunud sportlastele ja treeneritele kannatab sporditaristu, paljud spordirajatised on purustatud. Järgmine aasta, kui algab kvalifitseerumine suveolümpiale, on võtmetähtsusega, et takistada agressorriikide sportlastel võistlemast, ka neutraalse lipu all. Venemaa jaoks on sport propagandatööriist. Sõjavahend, mille kasutamist peame takistama. Härra Huttsait tänas meid toetuse eest ning palus meie abi järgmiste sanktsioonide rakendamisel. Seda abi nad kindlasti meilt ka saavad,“ lisas Hartman.

Raketirünnakutes Zaporižžjale hukkus vähemalt kaks inimest

Ukraina lõunaosas Zaporižžja piirkonnas on Venemaa raketid kukkunud hoonetesse, purustades mitu maja ja tappes vähemalt kaks inimest, teatas presidendi kantselei juhataja asetäitja Kõrõlo Tõmošenko.

Linnaametnik ütles, et Zaporižžja eeslinnas on tabatud hooneid ja alla tulistati osa Vene rakette.

Kiievi piirkonna kuberner ütles, et piirkonnas töötab õhutõrje ja käskis elanikel varjupaikadesse jääda.

Energiatarnija ütles, et viimaste raketirünnakute tõttu katkes Sumõ põhjaosas vool.

Zelenskõi: pingutame elektrivarustuse taastamise nimel maksimaalselt

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ütles oma igaõhtuses pöördumises, et pärast esmaspäeval toimunud Venemaa raketirünnakute lainet jätkatakse kogu Ukrainas maksimaalseid jõupingutusi elektrivõrgu stabiliseerimiseks.

Zelenskõi kinnitas, et remonditööd jätkuvad Odessas, Zaporižžjas, Harkivis ja teistes kannatada saanud oblastites.

„Elektrivõrgu stabiliseerimiseks oli vaja paljudes piirkondades üle minna hädaseiskamisele: Taga-Karpaatiast Kiievi oblastini, Kirovohradist Sumõ ja Harkivi oblastiteni,“ ütles ta.

Zelenskõi sõnul olid mitmes piirkonnas, sealhulgas Kiievis ja Odessas, ulatuslikud elektrikatkestused. Viidates esmaspäeval alla tulistatud Vene rakettide arvule, ütles Zelenskõi, et on partneritele tänulik õhutõrjesüsteemide eest, mida Ukraina kasutada saab.

„Kahjuks on ohvreid,“ lisas Zelenskõi. „Praeguse seisuga on tänastes Venemaa rünnakutes hukkunud neli inimest.“

Energiaettevõtte DTEK tegevjuht Dmõtro Sahharuk ütles, et olukord on keeruline, kuid kontrolli all. „Pea kõik Ukraina regioonid on avariiliste elektrikatkestuste all. Energeetikainsenerid on asunud kahjustusi parandama, tööd jätkuvad üle öö. Üritame esimesel võimalusel naasta plaanipäraste katkestuste juurde, et avariikatkestused peatada.“

„Kõige keerulisem olukord on Kiievi oblastis, Kiievi linnas, Odessa linnas ja riigi põhjapoolsetes piirkondades. Selle põhjuseks on nii kahjustuste ulatus kui ka tarbijate arv,“ lisas Sahharuk.