Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

BLOGI | Ungari kiitis heaks Soome NATOga ühinemise. Ukraine Aide Operations teatas koostöö lõppemisest asutajaga Harri_Est

Zelenskõi kohtus Zaporižžja visiidil ÜRO tuumajuhiga

ÜRO tuumajärelevalve juht Rafael Grossi ütles esmaspäeval, et kohtus Ukraina president Volodõmõr Zelenskõiga Zaporižžjas, kus asub Euroopa suurim tuumaelektrijaam.

Elektrijaam on olnud Vene vägede poolt okupeeritud peaaegu Vene sissetungi algusest peale.

Reutersi teatel pidasid mehed jaama ja selle töötajate kaitsmise teemal sisuka arutelu. Grossi kinnitas taas IAEA täielikku toetust Ukraina tuumarajatistele.

Erinevad Venemaa Telegrami kanalid jagavad videot, kus väidetavalt on näha ukrainlasi, kes peatavad auto koos naise ja lapsega (last ei ole näha). Järgneb sõnavahetus ja nad tulistavad seejärel autot. Mitmete ekspertide sõnul on aga tegu kõige ehtsama propagandavideoga.

Telegrami kanal „Moskva helistab“ tuvastas video filmimise asukohaks koordinaadid 47.9769473, 37.9534718. See asub sügaval okupeeritud territooriumil Donetskis, nagu on näha DeepState'i kaardil.

Sõdurid videos kannavad kollaseid käepaelu, mis on praegu rohelist käepaela kandvate Ukraina sõdurite seas vähelevinud. See tekitab kahtlusi videol kujutatud sõdurite ehtsuses. Ka see, et naine sõitis autokaameraga, annab kahtlusele alust. Ukraina vägede liikumise filmimine on ebaseaduslik ja kontrollpunktist ei pääseks sellise kaameraga läbi.

Videol kujutatud auto näib olevat väga puhas, mis on sõjatsoonis liikuva sõiduki puhul ebatõenäoline. See jätab mulje, nagu oleks autot hiljuti video filmimise eesmärgil pestud.

Näib, et videos olevad sõdurid ründavad naist, kuna ta räägib vene keelt, mida propagandas sageli kasutatakse. Lisaks näib naise nimi olevat moslemi päritolu, mis ühtib hiljutiste venelaste levitatud propagandavideotega. Intsidendi asukoht on tahtlikult varjatud, mistõttu on raske kindlaks teha, kus see juhtus. Lisaks kannavad kõik sõdurid maske, mis varjab nende identiteedi.

Auto tagaküljel olev rist ei ole tavaline rist, mida kasutavad Ukraina väed, vaid stiliseeritud Balkenkreuz, mis meenutab Saksa vägesid II maailmasõja perioodil. Järjekordne selge viide lavastatud propagandatükile.