Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

BLOGI | VÕIMAS! Avapäeva hommikust alates juhtinud Tänak võitis kolmandat korda Soome ralli

Kui Neuville’i leidis reedese võistluspäeva järel alles seitsmendalt kohalt, siis Tänaku nimi ilutseb paremusjärjestuse tipus. Koos kaardilugeja Martin Järveojaga haarati esikoht kohe esimeselt täispikalt kiiruskatselt ning kokku kolme katsevõidu toel hoiti kodurallil särada ihkav Esapekka Lappi selja taga. Päeva lõpuks lahutas soomlast Tänakust 3,8 sekundit.

Mõistagi ei tähenda üks hea rallipäev, et Hyundai probleemid on möödanik ja nad on nüüd senist hooaega valitsenud Toyotadega samal pulgal. Nii nagu Rally Estonialgi, riskis Tänak lihtsalt avapäeval üle enda mugavuspiiri – koduses Eestis ei piisanud sellest Kalle Rovanperä ja Elfyn Evansi konkurentsis püsimiseks ja seetõttu leppis Tänak nädalavahetusel parima võimaliku tulemuse ehk kolmanda kohaga. Soomes jätkab meie rallipaar aga kõige kõrgemas mängus, mistõttu võib eeldada, et ka laupäeval-pühapäeval tuleb pingutada, kuis võimalik – selle tulemus võib olla esikoht, aga ka sõiduvea tõttu teeperve jäämine. Kuna kaotada pole Tänakul ja Hyundail sel hooajal enam midagi, võib ju sama hästi minna püüdma esimest.

„Kindlasti pole autos mugav, aga see on hetkel ainus viis, kuidas saame edeneda. Peamegi täna end ebamugavalt tundma,“ sõnas Tänak pärast päeva esimest katsevõitu.

„Mõistagi võtan ma riske. Mõnes kohas on tunne okei, aga teistes tulevad üllatused ja tunned nagu oleksid aeglane,“ lisas ta kolmanda järel.

Tänakule ja Lappile järgnesid veel kaks Toyotat: Elfyn Evans kaotas reede õhtuks saarlasele 19,3, MM-sarja üldliidrina teistele teed puhastanud Kalle Rovanperä 21 sekundit.

„On olnud väsitav päev ja mu aku on üpris tühi. Voodi ootab!“ kõlas Tänaku kokkuvõte võistluspäevale.

Pikka und meie mehel ei olnud: laupäevane esimene kiiruskatse kaheksast algas Soomes kell 8.08. Eesti ekipaaž alustas vihmast päeva kolmanda ajaga, kaotust Evansile kogunes 4,3 sekundit, samas edu teist kohta hoidva Lappi ees suurenes 2,8 sekundi võrra. Tulemus oli viisakas, aga Tänaku kommentaar katse finišis kurjakuulutav: „Tingimused polegi nii keerulised, aga seda asja juhtida on õudusunenägu. Jätkame võitlemist.“

Järgmisel ehk 12. katsel sõitis Tänak Rovanperä järel teise aja ja tõmbas ka sõnades pisut tagasi: „Tingimused on üsna ühtlased, aga miski muu teeb olukorra mitteühtlaseks.“

Kui üldiselt oli laupäeva hommikupooliku staar Rovanperä, siis lõunapausile eelnenud 14. katse võitis Tänak. Üldarvestuses järgnesid talle enne pausi Lappi (+9,5) ja Rovanperä (+12,9).

Laupäevastel õhtustel katsetel käis kibe andmine Tänaku ja Rovanperä vahel, samal ajal kui Lappi oli hädas mõrase esiklaasiga ning Evansit segasid päeva viimasel katsel probleemid vedrustusega. Neljast katsest kolm võitis küll soomlane ja ühel sai ta Tänakuga täpselt sama aja, kuid et vahed olid väikesed, säilitas eestlane ikkagi liidrikoha. Enne nelja viimast kiiruskatset edestab ta Rovanperät 8,4 ja Lappit 35,2 sekundiga.

„See on jätkuvalt paras üllatus, et oleme siin, kus me oleme,“ kommenteeris Tänak pärast laupäevast viimast katset. „Kuid arvestades tingimusi on olnud olnud hea päev. Arvasime, et kaotame palju rohkem, kuid tegelikult läheb meil hästi.“

„Eile kaotasime päris palju aega, kuid täna andsime endast parima, et seda tagasi teha,“ ütles omalt poolt Rovanperä. „See pole lihtne, sest vahed on nii väiksed, kuid peaasi on see, et oleme päeva lõpuks siin. Head punktid on tulemas ja homme peame töö lõpule viima.“

Ralli üldseis 21. katse järel:

BLOGI | VÕIMAS! Avapäeva hommikust alates juhtinud Tänak võitis kolmandat korda Soome ralli

SS22 Ruuhimäki 2 (11,12 km, punktikatse) 13.18