Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

BTA kindlustuse Eesti filiaal on käivitanud jätkusuutlikkuse käigu ja liitunud Green Tiger’iga

„Meil on palju plaane. Kõige olulisem on, et meie meeskond oleks motiveeritud õppima ja seadma ambitsioonikaid eesmärke. Tänu Green Tigerile oli meil mitmeid koolitusi, samuti võimalus külastada teisi ettevõtteid (Green Tigeri liikmeid) ja saada kogemusi,“ rääkis G. Mae-Vello. Ta kinnitas, et sellised koolitused võivad anda palju väärtuslikke praktilisi kogemusi, kuidas jätkusuutlikkuse meeskonnas töötada, kuidas ettevõttes selline meeskond luua ja edukalt tegutseda või kuidas korraldada keskkonnasõbralikke üritusi.

„Hiljem kohtusime selle büroohoone halduriga, kus me töötame, ühe Green Tigeri asutajaga. Tahtsime mõista tema jätkusuutlikkuse eesmärke, oleme ju ise väga sõltuvad haldurist – küte, elekter, vesi ja muud teenused. Meil on väga vedanud, sest meie majahalduril on ambitsioonikad jätkusuutlikkuse eesmärgid ja ta on selles valdkonnas meist tublisti ees. See aitab meil paremini mõista oma väljavaateid ja seada selgemaid eesmärke. Samuti saame koos palju tõhusamalt jätkusuutlikkusele panustada,“ lisab G. Mae-Vello.

Gerli Mae-Vello sõnul on väga oluline töötajate kaasamine jätkusuutlikesse tegevustesse, kuid vähem tähtis pole ka juhtimine. BTA kavandab praegu koolitusi ja motivatsioonipäevi juhtidele, et levitada ettevõttes jätkusuutlikkuse väärtusi.

Green Tiger (eesti keeles Rohetiiger) asutati 2020. aastal ja on valdkondade vaheline koostööorganisatsioon, mis teeb koostööd neljal suunal: ettevõtjate, avaliku sektori, vabakonna ja üksikisikutega. Rohetiigri üks eesmärke on saada riigi strateegiliseks partneriks. Selle organisatsiooniga on Eestis liitunud juba üle 60 ettevõtja.

Ettevõtte üks jätkusuutlikkuse entusiaste, kindlustusspetsialist Gerli Mae-Vello tunneb head meelt BTA ettevõttesse kuulumise üle. Ta hindab seda, et BTA hoolib jätkusuutlikkusest, mitte ainult kasumist. G. Mae-Vello sõnul on oluline töötada ettevõttes, mis propageerib selliseid väärtusi, hoolib inimestest, ühiskonnast ning pöörab tähelepanu ärieesmärkide saavutamiseks kasutatavatele vahenditele ja viisidele.

„2022. aasta alguses hakkasime otsima võimalusi oma tegevuse laiendamiseks jätkusuutlikkuse ja keskkonnakaitse teemadel, kuid tundsime, et meil napib teadmisi. Täiesti juhuslikult leidsime internetist organisatsiooni Green Tiger. Kohe esimene kohtumine erasektori üksuse koordinaatori Erkki Vedderiga avaldas meile muljet – Green Tiger oli just see, mida vajasime. Pärast juhtide ja ettevõtte juhatuse nõusoleku saamist, alustasime koos Green Tigeriga oma jätkusuutlikku teekonda“, jutustas G. Mae-Vello.

Kõigepealt kogus BTA kollektiiv Eestis kokku „rohelise tuumiku“ (green core – grupi BTA töötajaid, kes töötasid erinevates osakondades ja soovisid panustada ettevõtte jätkusuutlikkuse projektide arendamisesse). BTA jätkusuutlikkuse algatusi ei viida läbi ainult tööpäeviti, vaid ka nädalavahetustel, kuid tegusaid töötajaid see ei takistanud – nad usuvad jätkusuutlikkusesse ja on kõrgelt motiveeritud, mistõttu asuti kohe tegutsema.

Hetkel on BTA Eesti filiaalis käimas keskkonnaaspektide ja -mõjude hindamine. Pärast tulemuste saamist seatakse eesmärgid ja lepitakse kokku tegevused, mis aitavad vähendada mõju keskkonnale. Samuti on BTA juba vastu võtnud mõned konkreetsed otsused: juurutati jäätmete liigiti kogumise süsteem, loobuti pudeliveest ja parandati kraanivee kvaliteeti. G. Mae-Vello jutustas, et otsus minna üle kraaniveele tõi kaasa teatud väljakutseid, kõik töötajad ei usaldanud kraanivett, kuid usaldus taastus, kui paigaldati lisafiltrid ning töötajatele räägiti arusaadavalt selle otsuse kasulikkusest loodusele ja veeohutusele.