Estonia

FOTOD | EKRE valis esimeheks Martin Helme, aseesimeesteks said Mart Helme, Põlluaas ja Pohlak

Kella 14 paiku selgusid hääletustulemused. Erakonna esimeheks sai 382 häälega Martin Helme, kokku oli hääletussedeleid 391, neist kehtetuid üheksa.

Erakonna aseesimeesteks valiti kongressil Mart Helme, Henn Põlluaas ja Siim Pohlak. Samuti kandideerinud eurosaadik Jaak Madison, kes tagasi kodumaale igatseb, jäi sellest kohast ilma, nagu Kert Kingogi.

Lisaks valitakse täna erakonna üksteist juhatuse liiget ning viisteist volikogu liiget. Samuti tuleb kongressil valida ka revisjonikomisjon ja aukohtu liikmed.

Ainuke kandidaat

Erakonna juhi kandidaadiks seadsid ringkonnad üles vaid rahandusministri ametit täitva Martin Helme. Kui siiani on viimane end isaga konkureerides esimehe valimistelt kandidaadina taandanud, toimis tänavu protsess vastupidiselt: praegune esimees, siseminister Mart Helme, teatas 27. juunil toimunud erakonna volikogul, et loobub kongressil esimeheks kandideerimast. Sedasi andis vanem Helme parteijuhiks saamise teatepulga üle oma pojale - teisi kandidaate erakonna esimehe ametikohale ei seatud.

Pildil Martin Helme. Foto: Tiit Blaat

EKRE kongress

Täna oli EKRE delegaatide jaoks tähtis päev. Kongressile kogunesid mitmed erakonna tuntud ja vähemtuntud näod. Külaliste seas oli märgata ka näiteks endist väliskaubandus- ja IT-ministrit Marti Kuusikut, kelle jaoks oli tänane päev topeltoluline - tal on nimelt sünnipäev. Rahva seas oli näha teda rõõmsalt piltnikule naeratamas ühes teise endise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingoga.

Pildil kaks endist väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministrit: Kert Kingo ja Marti Kuusik. Foto: Tiit Blaat

EKRE kongress toimus Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Kella kümnest alanud üritus kestis kella kuueni.

Vaata galeriist, kes kongressile kogunesid ja milline on kohapealne melu:

Football news:

Raheem sterling: Looking for tickets to Lisbon. From the 10th to the 24th. Retweet if you can help
Pep Guardiola: Gabriel is the best player of matches with Real Madrid
Three heroes of Lyon in the match with Juve – among them the defender, whom the fans drove in the fall
Manchester City and Lyon will meet in the 1/4 final of the Champions League on August 15 at Jose Alvalade
Photo of Pep and Zizou – just a gift for Showsport users
Ronaldo was eliminated so early from the Champions League for the first time in 10 years, although he tried very hard – in the playoffs for Juve, only he scores
Rudi Garcia: to Pass Juventus is a feat. The most pleasant defeat in my career