Estonia

Galerii: Mari-Leen Kiipli tõi linnagaleriisse tükikese loodust

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.
Kunstnik Mari-Leen Kiipli pani linnagalerii näitusel kokku taimed ja tehismaterjalid. Foto Arvo Tarmula

Haapsalu linnagaleriis laupäeval avatud Mari-Leen Kiipli näitus „Husa” tõi galeriisse kokku looduse ja ajahambast räsitud betoonikärakad, moodustades neist omapäraseid kooslusi.

Kiipli sõnul on see näitus valminud just Haapsalu linnagalerii tarbeks, arvestades siinset valgustküllast ruumi ja katuseaknaid. „Põhimõtteliselt on see ainus galerii Eestis, kus selliseid asju saab teha,” ütles kunstnik.

„Algne impulss oli näidata taimi,” ütles Kiipli näituse avamisel. Ülejäänud materjal on tema sõnul arenenud mereäärsetest jalutuskäikudest ja linnamaastikest. Lõplikult sündis aga näitus galeriis kohapeal ja lõptulemus oli kunstniku sõnul talle endale ka üllatav.

Haapsalu linnagalerii kuraatori Agur Kruusingu sõnul käis näituse ülesehitamine galeriis nädal aega. „Sellist tulemust ma ei oodanud,” ütles Kruusing, kes soovitas näituse külastajatele pöörata tähelepanu ka väikestele detailidele.

Fotograafiat õppinud ja varem peamiselt videokunstiga tegelenud Kiipli on nüüd jõudnud installatsiooni juurde. Varem on ta Haapsalu linnagaleriis esinenud 2014. aastal Eesti kunstnike rühmanäitusel „Õudsed lood“.

Fotod Arvo Tarmula

Football news:

Alaba about Mueller: we are Glad that Bayern have such a player
Jordi Cruyff replaced Donadoni at the head of China's Shenzhen
Tiago Pro 8:2 with Barca: Bayern haven't won anything yet
Bartomeu's future in Barcelona will be discussed by the Board of Directors next week
CSKA is ready to offer 7 million euros for defender Fuchs. Internacional wants 10 million^. CSKA intends to acquire the Central defender of Internacional Bruno Fuchs, who is also claimed by Monaco and Lille
Goretska Pro 8:2 with Barca: This is only the first of three steps
Matteus on the defeat of Barca: it is Painful to see what happened to the team that inspired us for so many years