Estonia

Inglased leevendavad, rootslased karmistavad koroonameetmeid

Suurbritannia president Boris JohnsonFoto: Reuters/Scanpix

Peaminister Boris Johnson teatas, et alates 2. detsembrist leevendatakse riigi mitmes piirkonnas koroonaviiruse taltsutamiseks kasutusele võetud meetmeid.

Inimesed võivad vabalt kodunt välja minna ega pea oma käike põhjendama; poed, spordisaalid ja paljud baarid võivad taas uksed avada. Kuid kehtima jääb nõue maske kanda ja säilitada siseruumides sotsiaalset vahemaad teise inimesega.

Samas jääb vähemalt märtsini kehtima nõue, mis inglastele enim meelehärmi teeb: seksida võivad vaid need, kes elavad ühel elamispinnal, kirjutab Daily Mirror, täpsustamata, kuidas seda reeglit kontrollitakse.

Rootsi valitsus otsustas seni viirusevastast võitlust juhtinud peaepidemiloog Tegnellist mööda minnes aga reegleid karmistada. Nii palju, kui uutest nõudmistest eile teada oli, on need üsna tühised.

Näiteks ei tohi restoranis ühe laua taga või koosolekutel korraga olla rohkem kui kaheksa inimest, matustel võib osaleda kuni 20 inimest. Samas jäetakse baarid ja söögikohad lahti.

Esmaspäeval oli Rootsi haiglates 1627 koroonatõbist, intensiivosakondades 176.

Football news:

Manchester United defender Tuanzebe was subjected to racist abuse after the defeat to Sheffield United
Barca's acting president refuses to buy the player
Atletico defender Perez could move to Cadiz. He's on loan in Granada
Rio Ferdinand: Manchester United were gloomy and at times lifeless against Sheffield Wednesday. Instability is not something that wins the Premier League
The rotor is signed goalkeeper Khabarovsk SKA Obukhov. He has 7 games to zero in the season of the FNL
Koeman about 2:1 with Rayo: It was possible to put a few penalties in the 1st half. Having VAR, we were not given any
Jose Mourinho: I paid for bad behavior: I watched matches on TV and gave huge fines. It doesn't work that way with other coaches