Allar Jõks

Vandeadvokaat Allar Jõksi hinnangul on valitsuse korraldus avalikes siseruumides maske kanda tühine. Samuti ei ole tema hinnangul kedagi võimalik trahvida maskide mittekandmise eest.

Nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadusest ei saa tema sõnul välja lugeda, et inimesi võib kohustada maske kandma. „Lugege mitu korda tahate aga maskisundust välja ei loe. Ega üldvolitust, mis võimaldaks valitsusel kehtestada muid piiranguid, mida seadus ette ei näe,” kirjutas Jõks sotsiaalmeedias.

„Seega on niivõrd lihtsas asjas nagu maskisunduse kehtestamine puudusi rohkem kui kooseluseaduse teemalisel uudisel kommentaare. See tekitab kahtluse, kas näiteks muud viiruse piirangud ettevõtetele on õiguspärased,” ütles endine õiguskantsler Allar Jõks sotsiaalmeedias.

Jõks toob välja, et nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadus ei võimalda selgesõnaliselt kohustada inimesi maske kandma. Jõksi sõnul võivad kõik, kes tunnevad, et korraldus nende õigusi piirab, kuu jooksul kohtusse pöörduda.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.
wpDiscuz