Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Josep Borrell: sõda Ukrainas on olnud jõhker äratus. Euroopa relvalaod on peaaegu tühjad


 
Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell

Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell

FOTO: JOHN THYS | AFP

Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell tunnistas täna, et Euroopa ei ole maailmajaol alanud sõjaks valmis olnud.

Borrell sõnas täna Brüsselis toimunud Euroopa Kaitseagentuuri (EDA) kuluaruande avaldamisel, et Euroopa Liidul puudub enda kaitsmiseks kriitiline kaitsevõime, kuna enne Ukrainas alanud sõda ei ole liidu riigid teinud piisavalt kaitseinvesteeringuid.

Sõda Ukrainas on olnud paljudele meist jõhker äratuskell,“ ütles Borrell. „Oleme aastaid alainvesteerinud, mis tähendab, et meie varud on nüüd kiiresti ammendunud, kuna anname need Ukrainale,“ ütles ta.

Nüüd kus kaitseinvesteeringud on viimaks suurenenud, on liikmesriikide varud peaaegu otsas, ütles Borrell.

„Kui me anname Ukrainale sõjalist toetust, siis see sõjaline toetus ei tule tehasest. See tuleb varudest, armee varudest. Ja kõik on nõus, et need varud on kiiresti ammendatud, sest [laod] olid peaaegu tühjad.“

Borrelli sõnul peab Euroopa olema valmis vastu astuma ohtudele, mis lähiajal tõenäoliselt vaid suurenevad. Ta ütles, et toetus Ukrainale peab jätkuma ning suurenema peab EL-i liikmesriikide omavaheline sõjaline koostöö, mida mitmed Euroopa riikid ka juba pikka aega nõudnud on, vahendab Euronews.