Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Kas teadsid, et igasse koju saab lihtsa vaevaga tuua elava tule maagia?

Tulest kiirgav soojus ning toa seintel kaunilt tantisisklev valgus koos lõhnade ja helidega aktiveerivad kõik meie tajud. Elavat tuld vaadates anname enese teadmata tuleroaks kõik lõpuni mõtlemata mõtted, korrastamata tunded ja päeva jooksul peetud võitlused. Tänapäevases kiires maailmas on tule silmitsemine ideaalne viis, kuidas lõõgastuda ja end maha laadida.

Pärast tule silmitsemist on meie mõtted ja tunded hoopis tervemad ja puhtamad. Kõik liigne on justkui mõtete küljest lahti põlenud ja alles on jäänud vaid kõige olulisem. Mõne müstiku väitel puhastab elav tuli peale hinge ka toad, eemaldades sealt negatiivse energia ja vaimud.

Elavat tuld vaadates oleme avatumad uutele ideedele ja selles olekus võime olla väga loomingulised. Tulle vaatamine on sõna otseses mõttes lahtiste silmadega meditatsioon. USA-s läbiviidud uuringu järgi alandab see seisund isegi vererõhku.

Kas teadsid, et igasse koju saab lihtsa vaevaga tuua elava tule maagia?

Harvardi bioloog Richard Wrangham usub aga, et elav tuli kütab inimese aju. Inglise looduseuurija Charles Darwin pidas inimese võimet luua elavat tuld inimkonna üheks olulisemaks saavutuseks. Niisiis pole imestada, et elav tuli mõjub meile väga hästi.

Tänapäeval kulgeb inimeste elu aga hoopis teistmoodi. Suurem osa rahvast enam linnades ning elava tule asemel silmitsetakse hoopis teleri-, mobiili- ja arvutiekraani. Sinine valgus ei tee head ei silmadele ega ka tervisele üldpildis. Lisaks ei võimalda ekraanide vaatamine end liigsetest mõtetest ja emotsioonidest vabastada – pigem tekib neid aina juurde. Nii kipume olema ebameeldivalt suures sasipuntras.

Mida siis teha? Me ei saa lubada, et iga kortermaja elanik aknast korstna välja pistaks ja tulle vaatama hakkaks. Tegelikult on juba mõnda aega saadaval nutikas alternatiiv, mis jõuab ka üha rohkemate inimeste kodudesse.

Kas teadsid, et igasse koju saab lihtsa vaevaga tuua elava tule maagia?