Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Kudre-Schnyder võitis juba kolmanda EM-kulla, tugev koondis pidi võistluse kollektiivselt vahele jätma

Esikümnesse jõudsid ka Doris Kudre (9. koht, +7.13 ja Epp Paalberg (10. +8.00).

Kudre-Schnyder kinnitas, et hoolimata rootslaste ootamatust eemalejäämisest pidi ta kolmanda kulla nimel pingutama ja tegema korraliku sõidu: „Kuigi ühisstardist, kujunes tänane tavarada minu jaoks soolosõiduks. Tegin esimesse punkti kindla teevaliku ja asusin võistlust juhtima. Kahtlemata tegi võistluse lihtsamaks see, et terve Rootsi täiskasvanute koondis ei saanud täna kõhuviiruse tõttu startida. Sellest hoolimata pidin pingutama ja tegema hea soorituse, et võita kolmas kuldmedal järjest. Tegemist on minu karjääri kõige edukama tiitlivõistlusega, varem pole ma kolme distantsi järjest võitnud.“

Meeste võistlus oli tasavägisem ning võitja selgus alles finišiheitluses - napi poole suusa pikkuse eduga tuli kullale Jörgen Baklid Norrast ajaga 74.04. Tugeva lõpuspurdi teinud ja lõpumeetritel norraka tuulest välja sõitnud soomlane Aapo Viippola pidi nagu lühirajalgi leppima hõbemedaliga. Pronksile tuli Nicola Müller Šveitsist (+01.44).

Eesti meeste kiireim oli taas Mattis Jaama (16. +06:38). Korraliku sõidu tegi 18. koha saanud Kevin Hallop (+07:00). Andres Rõõm sai 27. ja Sander Pritsik 28. koha.

Noorte Euroopa meistrivõistlustel N17 klassis võitis oma teise pronksmedali Anett Liisa Parts ülinapi 10-sekundilise kaotusega. Pikalt võistlust juhtinud, tegi ta kahjuks teel eelviimasesse kontrollpunkti väikse kaardilugemisvea ja temaga koos sõitnud soomlanna Sanni Hoskari pääses meie võistlejast ette. Ebaõnn tabas Anett Liisat veel ka viimases kontrollpunktis finišisirge alguses, kus ta ei saanud suurel kiirusel sõites punktist puutevaba märget ja pidi seetõttu tagasi pöörduma, mistõttu temast möödus ka šveitslanna Nesa Schiller (+ 8).

Komistustest hoolimata on kahekordne medalivõit tunnistus 13aastase tüdruku heast võistlusvormist ning võistlusnärvist ja headest eeldustest jõuda maailma tippu eelolevatel hooaegadel.

Hästi sõitis täna ka Mareli Vaher, kes sai samas klassis 7. kohta (+1.50). Kuues koht jäi Marelil viie sekundi kaugusele.

M17 poiste kiireim selgus fotofinišiga ning kodupubliku rõõmuks tuli taas võitjaks lätlane Ritvars Lepeskins (35.57). Teise kohaga pidi leppima soomlane Eemil Koskinen (+1) ja kolmandaks jäi Filip Mairich Tšehhist (+9).