Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

KUIDAS NII?! Tartu mängis koduväljakul kolme minutiga 14punktilise edu maha ning kaotas lisaajal

Külalised juhtisid seejuures normaalajal kohtumist vaid korra, teise veerandaja alguses. Ning viigiseis ilutses tablool kokku viis korda: avaminutil 0 : 0 ja 2 : 2, teisel veerandil 19 : 19 ja 21 : 21 ning viimase neljandiku lõpus 76 : 76. See kõlab lõpptulemust vaadates küll pisut uskumatult, kuid protokoll ei valeta.

Tartlased juhtisid avaveerandil kolme ja poole minuti järel 12 : 2, kuid lubasid Ventspilsil järele jõuda. Teise veerandaja alguses pääses Ventspils korraks 21 : 19 juhtima, kuid võõrustajad vastasid sellele 16 : 0 vahespurdiga. Poolaja võitsid nad lõpuks 42 : 33.

Kolmandal veerandil hoidis Tartu turvalist vahet ning normaalaja viimasele kümnele minutile läksid nad vastu samuti üheksapunktilises eduseisus. Esialgu tundus, et seal vormistatakse võit ära, sest alguses vahe kasvas ning 3.14 enne lõppu tegi Rinalds Malmanis läbimurdest seisuks 74 : 60.

Ent viimase kolme minutiga viskasid nad vaid kaks punkti, vastased aga 16. Lätlastele jäi normaalajal ka viimane rünnak, kuid Linards Jaunzemsi kolmene kaks sekundit enne lõppu ei tabanud.

Viieminutilise lisaaja alguseks tabas Ventspilsi tagamängija Ishmael El-Amin kaugviske, Rain Veideman järgmisel rünnakul aga kahest ei tabanud. Seejärel tõi Jaunzems kaks silma juurde ja nii oligi külalismeeskonna päralt viiepunktiline edu.

Tartu ei kaotanud aga lootust ning 1.56 enne lõppu tabas Märt Rosenthal kolmese, viies nad 83 : 82 juhtima. Kuid paraku õnnestus vastastel visata kuus punkti vastu ning teenida võit, mis oli neile kahtlemata ülimagus.

Tartu tabas väljakult 67 viskest 31 (46%), sealhulgas 20 kolmesest kümme ehk pooled. Vabavisetel jäi tabavusprotsent rohkem soovida, eriti otsustavatel hetkedel: 18 viskest läbis korvirõnga 11 (61%).

Ventspils tabas väljakult viskeid seejuures märksa viletsamalt: 73st 28 (38%), sealhulgas kolmeseid 24st kuus (25%). Nad teenisid tervelt 32 vabaviset, millest tabasid 26 (72%).