Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

KUULA SAADET | Innovaatika: digitaalne identiteet Eestis on seotud päris inimesega

20 aastat Eestis e-identiteedi teemaga tegelenud SK ID Solutionsi juhatuse esimees Kalev Pihl ütleb, et selgelt tuleb eristada euroopalikku ja ameerikalikku nägemust e-identiteedist. Esimene, kuhu alla kuulub ka Eesti, keskendub sellele, et iga identiteeti koostava info taga on tuvastatav ja konkreetne inimene, riigi kodanik. Ameerikast tulnud loogika annab otsustuse oma e-identiteet luua aga inimesele endale, olgu selleks siis kontod sotsiaalmeedias, e-posti aadressid jne. Kindel aga ei saa olla, kas inimene nende taga on reaalne, kui mitu kontot on inimesel jne.

„Eestis on iga e-identiteet seotud päris inimesega. Kuigi meie jaoks tavaline, on see maailmas üsna eriline nähtus. Eestlase e-identiteet algab ühest väga konkreetsest ja kordumatust numbrist, milleks on meie isikukood. Selle numbrikombinatsiooniga saab viia iga inimese teda puudutava infoni, tuvastada inimest riigi poolt ja see annab inimesele võimaluse tarbida riigi teenuseid. Väga unikaalne süsteem kogu maailmas, mille mugavus hämmastab mind veel tänagi,“ lisab Pihl.

Saates räägiti pikemalt sellest, kuidas e-identiteeti ikkagi defineerida, kui kaitstud on eestlased virtuaalmaailmas tegutsedes ja kuidas ise oma identiteeti paremini kaitsta. Saadet juhtis ajakirjanik Martin Hanson.

Uus ID-kaart