Estonia

Läänemaale lisandus neli koroonaviirusega nakatunut, Lääneranda kolm (täiendatud 15.38)

Foto: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4090 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 204. Läänemaale lisandus neli nakatunut.

Läänemaal sai koroonadiagnoosi kolm naist ja üks mees. Üks nakatunutest on alla 20aastane, ülejäänud üle 55aastased.

Terviseameti Lääne regiooni juhi Kadri Juhkami sõnul elab ja töötab üks Läänemaa nakatunutest Tallinnas ning sai nakkuse töölt. Teine nakatunu elab küll Läänemaal, kuid nakatus teises maakonnas tööl. Kolmas nakatunu sai viiruse perekonnaliikmelt.

Neljas nakatunu on õpilane. „Ta käib koolis, mis oli juba osaliselt distantsõppel,” ütles Juhkam.

Lääneranna vallas lisandus täna kolm nakatunut, kellest kaks töötavad samas ettevõttes. Kolmas nakatunu on veel selgitamisel.

Homsest on koroonaviiruse tõttu suletud Virtsu lasteaed, sest ühel töötajal tuvastati koroonaviirus. Nii lapsed kui ka töötajad peavad olema kodusel režiimil eneseisolatsioonis. Juhkami sõnul võib tulla nakatunud lasteaiatöötaja kajastuda homsest statistikas.

„Nakatunuid tuleb kindlasti juurde,” ütles Juhkam.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 126 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 31 uut ning Tartumaale lisandus 15 uut positiivset testi tulemust. Pärnu- ja Viljandimaale lisandus viis uut nakatunut ning Läänemaale neli. Pärnu-, Põlva-, Viljandi- ja Võrumaale lisandus kaks uut positiivset ning Jõgeva-, Rapla-, Valga- ja Põlvamaale lisandus juurde kaks uut viirusekandjat. Järva-, Võru-, Saare- ja Hiiumaale lisandus üks uus viirusekandja. Kuue positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 284,13. Läänemaal on nakatumisnäit 132,1. Läänemaast kõrgem on näit Tartumaal (165,7), Hiiumaal (246,9), Harjumaal (353,4) ja Ida-Virumaal (605,6).

Football news:

Barcelona wants to give Umtiti on loan
Bernardo Silva: Man City have been playing well lately. We are good in all the lines
Real Madrid players were surprised by Zidane's soft speech at the first training session after the relegation from the Cup
Leicester have joined the fight for Eriksen
Real Madrid can invite Gallardo from River Plate instead of Zidane (ESPN Argentina)
Mandzukic on Milan's Victory in Serie A was a major achievement. We need to achieve this on the pitch, not in words
Wayne Rooney: Manchester United will win the Premier League. Pogba will have to play a significant role in this