Estonia

„LOOMAARST TASKUS“ | Tiina Toomet: marutaudivastane vaktsineerimine on ainus protseduur, mis on loomaomanikule kohustuslik!

Kuula saadet: 


Statistika põhjal sureb marutaudi aastas ligikaudu 59 000 inimest ehk iga üheksa minuti järel üks inimene. 95% juhtumitest esineb siiski meist kaugel – Aasias ja Aafrikas. Tänu lemmikloomade korralikule vaktsineerimisele ning metsloomade vaktsineerimisele lennukitelt heidetava suukaudse vaktsiini abil on Eesti juba seitse aastat olnud marutaudivaba maa, kuid oht ei ole meist kaugel.

Marutaudivastane vaktsineerimine on ainus protseduur, mis on lemmikloomaomanikule kohustuslik. Muud profülaktilised abinõud (vaktsineerimine teiste nakkushaiguste vastu, parasiiditõrje) võetakse ette loomaomaniku soovil ja loomaarsti soovitusel, et loom püsiks terve. Ka mitmed 90ndatel surma põhjustanud haigused nagu näiteks koerte katk või parvoviirusinfektsioon on praeguseks tänu hoolikale vaktsineerimisele praktiliselt unustatud.

Enamiku nakkushaiguste vastu võib koeri ja kasse vaktsineerida kahe- ja isegi kolmeaastaste vahedega. Vaktsineerimiste sagedus ning parasiiditõrje intervall sõltub paljuski looma elukeskkonnast ja elustiilist. 

Kuula Dr. Tiina Toometi ja Dr. Janne Orro soovitusi siin!

Marutaudipäeva eesmärk on tõsta inimeste teadmisi marutaudi kohta ja teadvustada, kui lihtne on seda ennetada. Foto: Õhtuleht

Täna, 28. septembril tähistatakse ülemaailmset marutaudipäeva, mida korraldati esimest korda 2007. aastal erinevate inimese ja looma tervisega seotud maailmaorganisatsioonide eestvedamisel. Selle eesmärk on tõsta inimeste teadmisi marutaudi kohta ja teadvustada, kui lihtne on seda ennetada. Ülevaate marutaudist, selle olukorrast ning ohtudest Eestis annavad veterinaaraarstid Dr. Tiina Toomet ja Dr. Janne Orro.

Football news:

Highlight of the month: the Rangers forward scored from 50 meters (the farthest goal in the history of the Europa League). Gerrard says he's never seen anything more beautiful 😍
Mourinho on 3:0 with LASK: Difficult opponent, but Tottenham played so that the victory seemed easy
Stefano Pioli: Milan is not an ordinary team. He plays with less dedication after the Derby
Barca players - report on salary cuts: We are not going to put up with the violation of our rights by the club
Milan are 21 games unbeaten in all competitions. Next game - with Roma
A year ago, a forest was planted at the rival CSKA stadium. The author paid attention to the felling of trees
Conceisau about the refereeing of the game with Manchester City: I Apologize to the Portuguese referees after what I saw here