Estonia

Lukašenka jätab pärast „suurvõitu” nõrgema mulje kui varem

Meeleavaldused on seni olnud stiihilised ja selgete juhtideta. Eilsetel meeleavaldustel polnud näha ei Tsihhanovskajat ega teisi tuntumaid opositsiooniliidreid, kellest enamik on eksiilis või vangis. Õhtul avaldatud kirjalikus pöördumises kutsus Tsihhanovskaja sõjaväge ja miilitsat üles poolt vahetama.

Lukašenka ei tõtanud valimisvõitu tähistama ja tegi esimese avalduse alles täna pärastlõunal, avalikkuse ette ilmumata. Spekulatsioone tekitas asjaolu, et rahvusvahelise lennuinfo andmebaasi Radarbox järgi lendas presidendi lennukiparki kuuluv Bombardier täna pärastlõunal Minskist Türgisse. Uudisteagentuuri Belta teatel kohtus Lukašenka esmaspäeval siiski Minskis SRÜ vaatlusmissiooni juhi Sergei Lebedeviga ja süüdistas rahutustes lääneriike. Kohtumise kohta on avaldatud ka foto. „See oli pidupäev, mida taheti rikkuda,” ütles Lukašenka. „Tuvastasime Poolast, Suurbritanniast ja Tšehhist tulnud telefonikõnesid, millega meie „lambukesi” kontrolliti.”

Venemaa president Vladimir Putin tunnustas täna Lukašenka valimisvõitu ja õnnitles teda telegrammiga. Selles väljendas Putin lootust, et valimistulemus aitab edasi liikuda nii Vene-Valgevene ühendriigi projektiga kui ka vastastikuse lõimumisega Euraasia majandusliidu, SRÜ ja kollektiivse julgeoleku lepingu organisatsiooni (ODKB) kaudu. „See vastaks vaieldamatult vennasrahvaste põhihuvidele,” märkis Putin.

Football news:

Nuno confirmed the departure of Jota: Liverpool will get a great player and guy
Hames scored his debut goal for Everton in his second game at the club
Bale's talent is unique, but he never became the main one in Real Madrid. Ronaldo, laziness and Perez's patronage are to blame
Zidane on Bale's departure: what he achieved at Real Madrid is phenomenal. I wish him all the best
The same Royal rabona-assist from Levandovsky: great orientation, perfect execution, smart twist in the right place
Koeman told 21-year-old midfielder Puig that he does not count on him (RAC1)
Liverpool will pay 4.1 million pounds for Zhota out of 41 million in the first year. Today the midfielder will undergo a medical