Estonia

Maik-Kalev Kotsar: ise ei oleks arvanud, et mul on koroona – mul oli nohu!

Maik-Kalev Kotsar.Foto: Tiina Kõrtsini

Kalev Kruusi juhitud Betsafe’i podcasti 25. episoodi külaliseks on South Carolina ülikoolist tuule tiibadesse saanud noor Eesti korvpallur Maik-Kalev Kotsar. Mehed räägivad videointervjuus elust ja treeningutest USAs, tulevikuplaanidest ning rahvuskoondise esindamisest.

Noor Eesti korvpallilootus Maik-Kalev Kotsar lõpetas tänavu USAs South Carolina ülikooli ning jätkab karjääri mõnes välisklubis. Juttu on olnud Saksamaale siirdumisest, seda Kotsar veel Kruusile kinnitada ei saanud, kuid sõnas, et lähiajal on uudiseid tulemas küll.

Samuti tunnustati Kotsarit ülikooli parima sportlase tiitliga, kus võetakse arvesse nii spordi- kui õppesaavutusi. Kuna South Carolina ülikoolis on ligi 50 000 õpilast, siis on valdkondadeülene tiitel eestlasele suureks tunnustuseks.

Viimasel kooliaastal märgatavalt tõusnud viskepunktide keskmine on Kotsari sõnul enesekindluse tõusu tulemus. "Tegin kogu aeg kõvasti tööd, aga ühel hetkel oli platsil kindlam. Varem analüüsisin kõike ja mõtlesin palju üle," sõnas noormees, kes enda sõnul leidis rahu tänu meditatsioonile.

"Sügavaim auk ülikoolis oli kolmanda aastal. Mõtlesin palju üle – kui viskasin korvi alt mööda, siis hakkas tunduma, et pole mõtet uuesti visata. Kuigi alla andmise tunnet kordagi ei olnud, panin täiega edasi ja läks hästi," ütles ta.

Koroonaviirusesse nakatumise tõttu jõudis Kotsar Eestisse kavandatust hiljem. "Mul oli nohu, ise ei oleks arvanud, et mul on koroona," lausus ta. "Ega hullemaks ei läinudki. Olin kaks nädalat isoleeritud, et teisi ei nakataks. Pärast seda tegin uue testi, mis oli negatiivne, ja läksin eluga edasi."

Kodumaale jäämine Kotsarit praegu ei paelu ja tema soov on kätt proovida välismaal. "Kui mingi hetk näen, et Eestis mängimine on kasulik, siis loomulikult tulen tagasi," sõnas Kotsar, kes on kindel, et mingi hetk on ta tagasi ning aitab edasi kohalikku korvpalli.

Kui ta ülikooli ajal viskas treeningu mõttes nädalas korduste peale üle 1000 viske, siis praegu on õlavigastusest taastumise tõttu trenn rahulikum. Kuigi Kotsari sõnul on tema aeroobne vorm vigastuse tõttu hetkel pisut kehvem, siis õnneks koroonaviirus suurt jälge ei jätnud ning edasi töötab ta sama visalt.

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally