Estonia

MARATONILAHING: 19 ässa virutanud Kanepi oli lähedal erakordsele tagasitulekule

Kuivõrd tennises on kasutusel kiire lõppmängu reegel, siis ei saa kahe seti võiduni kestev kohtumine kesta kauem kui 39 geimi. Täpselt nii palju Giorgil ja Kanepil parema selgitamiseks vaja läkski.

Giorgi võitis esimese seti 7 : 6, kiires lõppmängus teenis Kanepi neli punkti. Teine sett lõppes täpselt vastupidise seisuga ehk kiire lõppmäng kuulus Kanepile seisuga 7 : 4. Kolmandas setis oli Giorgi lähedal 6 : 0 võidule ehk läks kiirelt 5 : 0 ette ning omas ka matšpalli. Sealt hakkas aga Kanepi fööniksina tuhast tõusma. Järgmised viis geimi kuulusid omakorda eestlannale, kuigi Giorgi omas 5 : 4 eduseisus oma teist matšpalli. Taas pidi seti saatuse otsustama kiire lõppmäng, kus sai Kanepile saatuslikuks üks minimurre. 7 : 6 (4), 6 : 7 (4), 7 : 6 (4) võidu kirjutas lõpuks protokolli Giorgi ning purjetas Miami turniiril teise ringi.

A three-tiebreak SLUGFEST 💥

Camila Giorgi edges Kanepi 7-6(4), 6-7(4), 7-6(4) to reach Round 2 in Miami!#MiamiOpen pic.twitter.com/HGCRhwUYI9

— wta (@WTA) March 21, 2023

Kolm ja pool tundi kestnud mängu jooksul lõi Kanepi lausa 19 serviässa Giorgi 11 vastu. Giorgi jõudis selle ajaga teha omakorda lausa 13 topeltviga, Kanepi „piirdus“ seitsmega. Matši võrdsest tasemest annab aimu ka see, et mõlemad võitsid võrdselt 135 punkti. Saatuslikuks saigi see üks õnnetu minimurre.

Teises ringis kohtub Giorgi valgevenelanna Viktoria Azarenkaga.