Estonia

MEISTRITE LIIGA: Haaland jäi seekord kübaratrikita, Messi tegi ajalugu

Erling Haaland (vasakul)

Jalgpalli meistrite liigas lõppes alagrupiturniiri kolmas voor. Manchester City alistas tulemusega 5 : 0 FC Copenhageni, avapoolaja järel pingile vahetatud Erling Haaland piirdus kahe väravaga. Lionel Messi jõudis Lissaboni Benfica vastu võimsa tähiseni, kuid ei suutnud aidata Pariisi Saint-Germaini võidule.

2021. aasta tšempion Londoni Chelsea avas lõpuks võiduarve, alistades koduväljakul tulemusega 3 : 0 AC Milani. Avapoolajal viis Inglise klubi juhtima Wesley Fofana, teisel poolajal said jala valgeks Pierre-Emerick Aubameyang ja Reece James.

Kaks tundi varem oli Red Bull Salzburg alistanud Noah Okafori penaltist Zagrebi Dinamo ning kuna Milan leppis kaotusega, on nad nüüd alagrupi liidrid.

Tabeliseis: 1. Salzburg 5; 2. Chelsea 4; 3. Milan 4; 4. Zagreb 3

Tiitlikaitsja Madridi Real alustas koduplatsil mängu Donetski Šahtari vastu hästi, minnes 28. minutiks brasiillaste Vinicius Juniori ja Rodrygo tabamustest 2 : 0 juhtima. Enne avapoolaja lõppu lõi Oleksandr Zubkov Ukraina klubi eest ühe tagasi. Skooriga 2 : 1 kohtumine ka lõppes, kuigi mõlemal meeskonnal oli häid šansse. 79. minutil oli tagumise posti juures vabaks jäetud Jukhõm Konoplia lähedal viigistamisele, kuid ukrainlasest kaitsjal ei õnnestunud pallile korralikult pihta saada. Üleminutitel tabas Marco Asensio pärast Karim Benzema head eeltööd posti.

Kolmest mängust kolm võitnud Real tegi Šahtari vastu tervelt 36 pealelööki, millest 14 läks raamidesse.

Võidukas oli ka RB Leipzig, kes alistas koduväljakul tulemusega 3 : 1 Glasgow Celticu. 19. minutil sahistas kauni löögiga võrku Christopher Nkunku, kuid videoabikohtunik (VAR) tuvastas napi suluseisu. 24aastane prantslane sai oma kolli kaheksa minutit hiljem, triblades kontrarünnaku järel puurilukust mööda ning saates palli seejärel tühja väravasse.