Estonia

MULJED: „Spelunky 2“ on keeruline, ebaaus, vihale ajav ning absoluutselt fantastiline!

Foto: BlitWorks, Mossmouth

2020 on olnud muutuste aasta. Maailmas valitsev keeruline olukord ning igapäevaste tõkete ületamine on paljudest meist teinud täiesti uued inimesed. Vahel võivad need muudatused aset leida aga täiesti ootamatus valdkonnas!

Enda seikluse hõlbustamiseks leidub tasemetest ka abivahendeid. Need võivad teele sattuda kas juhuslikult, peituda aardekirstudes või siis tänu aeg-ajalt teele jäävale poele.

Poe puhul peab taskust välja puistama varasemalt kokku kogutud varandus, samas on võimalik rakendada ka pikanäpumehe oskuseid. Jah, varastamine on potentsiaalne mängumehaanika, ent olge hoiatatud! Poepidaja vimm jääb kestma ning ta võib sind läbi levelite pumppüssiga taga ajada.

Foto: BlitWorks, Mossmouth

„Spelunky 2“ visuaalne stiil on armas ja multikalik. Ühtlasi on tegemist petliku ilmega, sest juba esimestel sekunditel selgub, et ilusa näolapi taga peidab end õelus ise.

Seda võimendavad ka muusika ja heliefektid, mis manavad kõlaritesse püssipauke, plahvatusi ja kaugete vaaside purunemist, mis vahel võib tähendada seda, et sind hakkab jahtima kättemaksujanuline kummitus. Jah, „Spelunky 2“ on täis esialgu jaburana näivaid mängumehaanikaid ja saladusi. Osad neist sinu jaoks kasulikud, teised mitte. 

„Spelunky 2“ teeb mängija elu põrguks. See viskab su teele takistusi, millest paljud tunduvad ebaõiglastena. Mäng ei lase sul puhata, vaid käsib pidevalt liikuda, ent samas ettevaatlik olla. Ja ometi... on see kõik nii lõbus, nii suurepärane!

„Spelunky 2“ on saadaval PlayStation 4 ja (alates 29. septembrist) PC peal.

Jah, ma pean silmas videomänge. Olen näiteks aastaid olnud seisukohal, et rogue-like žanrisse kuuluv koopakorilusmäng „Spelunky“ ei ole lihtsalt minu jaoks. Pidev suremine, halastamatu raskusaste ning kohati ka mitte enda oskustel, vaid õnnejumala armulisusel põhinev progress pole seni kõlanud ligitõmbavana.

Paar õhtut teise osa seltsis ja... ma olen teinud kannapöörde. 180 kraadi. Laulan teist viisi. Teate küll.


Kuigi mul polnud esialgu mingitki plaani „Spelunky 2-ga“ tutvust teha, olid saatusel teised plaanid ning mängu kood potsatas mu postkasti. Mõtlesin ,et vähemalt viisakusest võiks ju sellele mõned minutid pühendada. Praeguseks on minutitest saanud mitmed tunnid ning võin teile lubada, et neid lisandub veelgi.

Alustame algusest. Tegemist on 2D platvormikaga, kus kehastud koopauurijaks ning sinu eesmärgiks saab erinevate koobaste avastamine, varanduse kogumine ja muidugi ellujäämine. Surm on nimelt lihtne tulema, kuna ohud varitsevad igal sammul.

Foto: BlitWorks, Mossmouth

Kuigi üks niinimetatud „jooks“ ehk katse teose viimasesse tasemesse jõuda võib venida pikemaks, on üksikute levelite läbimine vaid minutite kui mitte sekundite küsimus. Tegelane liigub krapsakalt, vastaste tõrjumine piitsa abil on kiire ning surma saabudes on vaja vaid ühte kärmet nupuvajutust, et tagasi algusesse minna. Hasart järgmise korraga kaugemala jõuda tekib kähku. 

Football news:

Frankie de Jong on the defender's role against Juve: Always ready to play where Barcelona need to play
Rashford with 4 goals led the race of scorers of the season Champions League
Holand scored the most goals (12) in the first 10 matches in the Champions League
Pirlo about 0:2 with Barca: this match will help Juventus grow
Griezmann did not make any effective actions in 6 matches under Koeman
Ole Gunnar Solskjaer: Leipzig made Manchester United work hard. Rashford had a big impact on the game
Roberto victory over Juventus: the Best response to the unrest in Barcelona - it's a game