Estonia

OLUKORD LIIBANONIS: valitsus kavatseb tagasi astuda, protestid tänavatel jätkuvad, plahvatuses hukkunute arv tõusis üle 200

Abivajajatele jagatakse Beirutis toidupakikesi.Foto: AFP/Scanpix

Esmaspäeval otsustasid Liibanonis ministriportfelli maha panna justiitsminister Marie Claude Najem ning rahandusminister Ghazi Wazni. Terviseminister Hamad Hasan ütles aga, et terve valitsus kavatseb tagasi astuda ning teade sellest peaks tulema peatselt. 

Senistest positsioonidest lahkujatest oli valitsuses eriti tähtis roll rahandusministril – ta vastutas rahvusvahelise valuutafondiga peetavate kõneluste eest. Fondilt loodeti abi riigi järjest süveneva majanduskriisi alistamisel. Juba varem oli ametist lahkunud üks minister ja oma tööst loobunud ka mitu rahvasaadikut.

Samas jätkuvad Beirutis meeleavaldused saamatu ja korrumpeerunud valitsuse vastu ning alustati toidupakkide jagamist nälgivale linnarahvale.

Esmaspäeval teatati ka, et sadamas olnud hiidplahvatuse tagajärjel hukkunute arv ületab juba 200 piiri. Kuberner Marwan Abboud ütles, et kümned inimesed on ikka veel kadunud. Tegemist on võõrtöölistega, lisas kuberner, arvates, et nad hukkusid sadamas.

Doonorriigid lubasid Liibanonile anda abi 297 miljoni dollari ulatuses, kinnitades, et raha antakse rahvale, mitte valitsusele. Ainuüksi Beiruti ülesehitamiseks arvatakse kuluvat miljardeid dollareid ja sellel taustal on abisumma üsna tühine.

Football news:

You can just kill us. Bilic was removed for arguing with the referee in the match with Everton
Nuno confirmed the departure of Jota: Liverpool will get a great player and guy
Hames scored his debut goal for Everton in his second game at the club
Bale's talent is unique, but he never became the main one in Real Madrid. Ronaldo, laziness and Perez's patronage are to blame
Zidane on Bale's departure: what he achieved at Real Madrid is phenomenal. I wish him all the best
The same Royal rabona-assist from Levandovsky: great orientation, perfect execution, smart twist in the right place
Koeman told 21-year-old midfielder Puig that he does not count on him (RAC1)