Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Ossipenkoga ühes said kahtlustuse ka Kohtla-Järve volikogu esimees ja reformierakondlasest abilinnapea

Eile teatati suuremast korruptsioonikahtlusest, millega seoses peeti kinni Ida-Virumaa suur prügiärimees Nikolai Ossipenko ja kaheksa ametiisikut. Lisaks peeti kinni ka kaks inimest, kes Ossipenkoga seotud on.

Nüüd on teada, et kaheksast ametiisikust pooled on linnavalitsuse töötajad, pooled aga volikogu liikmed.

Delfile teadaolevalt on linnasüsteemist kinnipeetud ka reformierakondlasest abilinnapea Vitali Borodin ja linnapeaabi Aljona Kazakova.

Volikogust on kahtlustuse saanud keskerakondlane Tiit Lillemets, kes on ühtlasi ka Nikolai Ossipenko kasupoeg. Lisaks on kahtlustuse saanud ka Anton Dijev ja Deniss Veršisin.

Kohtla-Järvel jagavad võimu Reformierakond, Keskerakond ja Ossipenkoga seotud valimisliidu Progress nimekirjad.

Ossipenkot, volikogulasi ja linnaametnikke ja kaht isikut veel kahtlustatakse altkäemaksu andmises ja võtmises ning mõjuvõimuga kauplemises.

Kahtlustuse kohaselt on Ossipenko mõjutanud Kohtla-Järve ametnikke ja linnavolikogu liikmeid, et nad teeksid temale kasulikke otsuseid. Kahtlustus altkäemaksu võtmises ja/või mõjuvõimuga kauplemises esitati kaheksale ametiisikule. Uurimise all on kümmekond episoodi.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Ats Kübarsepa sõnul on alust kahtlustada, et altkäemaksu andmisega suunas ettevõtja kohalikku poliitikat. „Seni menetluses kogutud andmed viitavad, et kahtlustatav omas mõju linnas tehtavate otsuste üle, suunas neid vastavalt enda vajadustele ning kasutas selleks nii avalikke kui isiklikke ressursse. Kahtlustus ei seisne ainult ühes rikkumises, vaid mitmes episoodis. Korruptsioon ei ole pelgalt kuritegu, vaid mõtteviis ning korruptiivne linnajuhtimine mõjutab iga kohaliku elaniku heaolu,“ sõnas Kübarsepp.