Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

OTSE | Reinsalu: järgmisest nädalast ei lubata siia Eesti väljastatud viisaga Venemaa kodanikke

Välisminister Urmas Reinsalu ütles, et valitsuse istungit juhtis täna siiski Kaja Kallas, kuid Covid-nakkuse tõttu tegi ta seda distantsilt.

Reinsalu ütles, et Venemaa kodanikele on väljastatud üle 50 000 Schengeni viisa, mis jäävad kehtima, kuid Eesti poolt väljastatud viisade omanikke sanktsioneeritakse: riiki neid enam ei lubata. See ei puuduta teatuid erandeid nagu diplomaatilisi töötajaid, rahvusvahelise veoga seotud töötajaid, humanitaarsetel kaalutlustel Eestisse siseneda vajajad ja inimesed, kelle lähisugulasel on kodakondsus või pikaajaline elamisluba. Keeld hakkab kehtima nädala pärast. Järgmisel nädalal arutatakse, mida tehakse inimestega, kelle Schengeni viisat pole väljastanud Eesti riik.

Välisministeerium kutsus eile välja Venemaa Föderatsiooni suursaadiku, kuna rikuti Eesti õhupiiri. Pahameelt avaldati ka Venemaa ametnike räuskavate sõnavõttude kohta Eesti peaministri suunal.

Riisalo rääkis, et 32 000 Ukraina sõjapõgenikku on saanud Eesti riigilt ajutist kaitset. Suurim mure on Riisalo sõnul pikaajaline majutus, kuna üürihinnad on tõusnud.