Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

OTSEBLOGI | Kreml pole ilmselt hüljanud algseid eesmärke Ukrainas. Zelenskõi: Venemaa „miiniterror“ jätkub veel aastaid

Moskva põhjapoolses äärelinnas Himkis põleb kaubanduskeskus. Võimude teatel kahtlustatakse süütamist. Esialgsetel andmetel ohvreid pole.

288. sõjapäeva kokkuvõte:

Rahvusvaheline sõjauuringute instituut (ISW) teatas viimatises aruandes, et Kreml pole tõenäoliselt loobunud oma maksimalistlikest eesmärkidest Ukrainas. Nimelt rääkis Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov neljapäeval esimest korda, et Moskva praegune territoriaalne eesmärk on nelja osaliselt okupeeritud Ukraina oblasti täielik hõivamine. Ta toonitas, et Venemaa peamiseks eesmärgiks on olnud algusest peale „Kagu-Ukraina ja Donbassi elanike kaitsmine“.

Peskovi väitel ei räägita uute territooriumite annekteerimiseks, kuna ka nelja praeguse täielikuks hõivamiseks „on veel teha palju tööd“. Kremli pressiesindaja kordas, et Kreml jätkab Ukrainas „demilitariseerimise“ ja „denatsifitseerimise“ eesmärke, mis ISW hinnangul näitab seda, et Venemaa soovib jätkuvalt Ukrainas režiimivahetust ning suveräänsuse väljajuurimist. Sellele on viidanud ka Putini hiljutised sõnavõtud.