Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

OTSEBLOGI | „Luhanski rahvavabariigi” juht: meie eesmärk ja unistus on saada Venemaa osaks

„Meie eesmärk, meie unistus on see ülesanne, mille me seadsime alates 2014. aastast: loomulikult saada Vene Föderatsiooni osaks,” teatas Passetšnik Vene telekanali Rossija 24 eetris.

Vaenlane jätkab ründetegevust Sjevjerodonetski linnas ning ründas miinipildujatule toetusel Bobrovet ja Ustõnivkat, aga edu ei saavutanud.

Bahmuti suunal ründab vaenlane Komõšuvahhat, et see oma kontrolli alla võtta, ja on saavutanud osalist edu. Lahingutegevus jätkub. Vastane ründas Nahirnet ja Bilohorivkat, aga taandus Ukraina tule tõttu.

Lõuna-Bugi suunal on Vene okupandid intensiivistanud tuld Ukraina positsioonidele. Miinipildujatest ja suurtükkidest anti tuld Ševtšenkovele, Trudoljubivkale, Lutšile, Stepova Dolõnale ja Šõrokele. Helikopterid Mi-24 ründasid Novohrõhorivka ja Oleksandrivka piirkonda.

Suurbritannia saadab Ukrainale süsteemid M270, mis on võimelised sihtmärke tabama kuni 80 kilomeetri kaugusel, teatas välisministeerium.

Eileõhtuse raketilöögi tagajärjel Lvivi oblastile sai vigastada viis inimest, teatas Lvivi oblasti sõjaadministratsiooni juht Maksõm Kozõtskõi.