Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

OTSEBLOGI | Tänak on veel liider, aga Rovanperä tuleb tagant hirmsa hooga

Kui Neuville’i leidis reedese võistluspäeva järel alles seitsmendalt kohalt, siis Tänaku nimi ilutseb paremusjärjestuse tipus. Koos kaardilugeja Martin Järveojaga haarati esikoht kohe esimeselt täispikalt kiiruskatselt ning kokku kolme katsevõidu toel hoiti kodurallil särada ihkav Esapekka Lappi selja taga. Päeva lõpuks lahutas soomlast Tänakust 3,8 sekundit.

Mõistagi ei tähenda üks hea rallipäev, et Hyundai probleemid on möödanik ja nad on nüüd senist hooaega valitsenud Toyotadega samal pulgal. Nii nagu Rally Estonialgi, riskis Tänak lihtsalt avapäeval üle enda mugavuspiiri – koduses Eestis ei piisanud sellest Kalle Rovanperä ja Elfyn Evansi konkurentsis püsimiseks ja seetõttu leppis Tänak nädalavahetusel parima võimaliku tulemuse ehk kolmanda kohaga. Soomes jätkab meie rallipaar aga kõige kõrgemas mängus, mistõttu võib eeldada, et ka laupäeval-pühapäeval tuleb pingutada, kuis võimalik – selle tulemus võib olla esikoht, aga ka sõiduvea tõttu teeperve jäämine. Kuna kaotada pole Tänakul ja Hyundail sel hooajal enam midagi, võib ju sama hästi minna püüdma esimest.

„Kindlasti pole autos mugav, aga see on hetkel ainus viis, kuidas saame edeneda. Peamegi täna end ebamugavalt tundma,“ sõnas Tänak pärast päeva esimest katsevõitu.

„Mõistagi võtan ma riske. Mõnes kohas on tunne okei, aga teistes tulevad üllatused ja tunned nagu oleksid aeglane,“ lisas ta kolmanda järel.

Tänakule ja Lappile järgnesid veel kaks Toyotat: Elfyn Evans kaotas reede õhtuks saarlasele 19,3, MM-sarja üldliidrina teistele teed puhastanud Kalle Rovanperä 21 sekundit.

„On olnud väsitav päev ja mu aku on üpris tühi. Voodi ootab!“ kõlas Tänaku kokkuvõte võistluspäevale.

Pikka und meie mehel ei olnud: laupäevane esimene kiiruskatse kaheksast algas Soomes kell 8.08. Pühapäeval ootab ees veel neli katset.

Ralli üldseis 13. katse järel:

OTSEBLOGI | Tänak on veel liider, aga Rovanperä tuleb tagant hirmsa hooga

SS14 Vekkula 1 (20,65 km) 11.08

SS15 Päijälä 2 (20,19 km) 15.38

SS16 Rapsula 2 (20,56 km) 16.38

SS17 Patajoki 2 (13,75 km) 17.38

SS18 Vekkula 2 (20,65 km) 18.38