Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

OTSEBLOGI | Väidetavalt tulistasid Vene väed Ukraina suunal välja üle 100 raketi. Jõustus hinnalagi Venemaa naftale

Kokkuvõte tähtsamatest sündmustest:

  • Ukraina teatas, et Venemaa on vallandanud uue raketirünnakute laine. Mitmel pool riigis kõlavad õhuhäire sireenid, sealhulgas Kiievis. The Guardian andmeil tulistati välja üle 100 raketi.

  • Hersoni lastehaigla töötajad on ajakirjanikele kirjeldanud, kuidas nad tegid salaplaani, kuidas päästa lapsi Venemaale küüditamisest. Vene vägesid kahtlustati orvuks jäänud laste võtmises ja Venemaale saatmises, mistõttu Hersoni piirkondlik lastehaigla hakkas fabritseerima haiguslugusid, nii et tundus, et nad on kuhugi viimiseks liiga haiged.

  • Ukraina sõjajärgne ülesehitamine läheb maksma kuni 600 miljardit eurot. Maailmapanga hinnangul on Ukraina sõjajärgse taastumise kulud alates juunist, mil prognoositi 350 miljardit eurot, kasvanud üle 200 miljardi euro.

  • Venemaa väed okupeeritud Skadovskis sunnivad pensionäre väljamaksete saamiseks hankima Vene passe, teatas Ukraina relvajõudude peastaap.

  • Ukraina sõjale ei ole praegu diplomaatilist lahendust, ütles Nobeli rahupreemia võitnud Venemaa õiguste organisatsiooni Memorial kaasasutaja Irina Stšerbakova. „Ma olen täiesti veendunud, et Putini režiimiga ei ole diplomaatilist lahendust seni, kuni see on alles,“ ütles ta.

  • Briti kaitseministeerium on oma viimases luurehinnangus osutanud märkidele, mis pärinevad sõltumatult Vene meediaväljaandelt, et Venemaa avalikkuse toetus sõjalisele kampaaniale on „oluliselt langemas“.

  • Venemaa tegeleb võimalusega keelustada naftatarned lääne poolt kehtestatud hinnalae alusel, ütles Venemaa asepeaminister Aleksandr Novak pühapäeval. „Töötame mehhanismide kallal, et keelata hinnalae instrumendi kasutamine, olenemata seatud tasemest, sest selline sekkumine võib turgu veelgi destabiliseerida,“ ütles Novak.

  • Valgevene ja Venemaa pidasid maha tähtsa kohtumise. Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu tegi kiirvisiidi Minskisse. Räägiti Moskva ja Minski ühisvägedest ja võimaliku rünnaku tõrjumisest. Valgevene president Lukašenka näitas iga sõnaga toetust Venemaale. Kuna lääs polevat läbirääkimisteks valmis, siis peab kohtunud esindajate sõnul jätkuma „erioperatsioon“.

  • Lääneriikide poolt Venemaa naftale seatud hinnalagi on nõrk ja jääb toitma sõjamasinat, arvab Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi, vahendab BBC. Reedel heaks kiidetud ülempiiri eesmärk on takistada riikidel maksmast rohkem kui 60 dollarit meretranspordiga veetava Venemaa toornafta barreli eest. Zelenskõi sõnul ei piisa sellest, et kahjustada Venemaa majandust.

  • Ukrainlaste sõnul on sõjas langenud 10 000 kuni 13 000 Ukraina sõdurit. Vene sõdureid on hukkunud väidetavalt üle 90 000.