Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

OTSEBLOGI | Venemaa saadab riigist välja Eesti diplomaadi. Soomest saab NATO 31. liige

Öise pommitamise tagajärjed Harkivis

Harkivi oblasti kuberneri sõnul purustasid vähemalt üheksa Vene raketti Harkivis maju ja sõidukeid. Oleh Sõnjehubov ütles täna hommikul, et ilmselt õhutõrjeraketid S-300, tabasid piirkonda eile hilisõhtul, vigastades kolme tsiviilisikut.

Raketid lasti välja Venemaalt Belgorodi oblastist, ütles kuberner. Belgorod asub kohe üle piiri Harkivist põhja pool.

Venemaa on mõned S-300 õhutõrjesüsteemid ümber paigutanud Ukraina maapealsete sihtmärkide ründamiseks.

„Soome ühineb lähipäevil ametlikult meie alliansiga. Nende liikmelisus muudab Soome turvalisemaks ja NATO tugevamaks. Ootan ka Rootsit esimesel võimalusel NATO perekonna täisliikmeks,“ ütleb NATO peasekretär Jens Stoltenberg.

❝Finland will formally join our Alliance in the coming days. Their membership will make Finland safer and NATO stronger. I look forward to also welcoming Sweden as a full member of the NATO family as soon as possible.❞

— Secretary General @jensstoltenberg pic.twitter.com/XOXS2TTRYx

— NATO (@NATO) March 31, 2023

Stoltenberg suhtub optimistlikult ka Rootsi võimalustesse liituda alliansiga. Rootsi ja Soome esitasid NATOle ühistaotluse vahetult pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse.

„Kõik liitlased nõustuvad, et Rootsi ratifitseerimisprotsessi kiire lõpuleviimine on kõigi huvides,“ sõnas Stoltenberg.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan on varem öelnud, et Türgi ei kiida Rootsi NATO liikmelisust heaks, kui riik ei anna Türgi nõudmisel välja „terroriste“.

Rootsi on selgeks teinud, et seda ei juhtu, mistõttu on protsess takerdunud.

Ka Ungari venitab Rootsi liitumistaotluse heaks kiitmisega. Ungari valitsuse pressiesindaja Zoltán Kovács ütles kolmapäeval, et enne Rootsi liitumise ratifitseerimist on „palju kaebusi, mis vajavad lahendamist“. Kovács seletas, et suhted kahe riigi vahel on aastate jooksul jahenenud, mis teeb tema sõnul lõhe ületamise keerulisemaks. „Näeme, et jätkamiseks on vaja Rootsiga õhku puhastada,“ lisas ta.