Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

OTSEBLOGI | Venemaa ÜRO-s: Zaporižžja tuumajaama demilitariseerimise korral tekib provokatsioonide ja terrori oht

„Jaama demilitariseerimine võib muuta selle haavatavaks nendele, kes tahavad seda külastada. Millised on nende eesmärgid ja ülesanded, ei tea keegi. Me ei saa välistada mingeid provokatsioone ja terroriakte jaama vastu, mida me peame kaitsma,“ lausus Nebenzja ajakirjanikele, vahendab Interfax.

Ukraina esindaja ÜRO-s Serhi Kõslõtsja ütles ÜRO julgeolekunõukogus, et ainus viis vähendada tuumaohtu Zaporižžja tuumaelektrijaamas on Vene vägede sealt väljaviimine ja jaama taas Ukraina kontrolli alla andmine.

Kõslõtsja märkis, et Venemaa tegeleb Zaporižžja tuumajaamas ohtlike provokatsioonidega. Okupandid on paigutanud sinna sõjatehnika, millest antakse tuld Ukrainale linnadele Dnepri jõe ääres.

„See istung näeb välja küüniline, võttes arvesse, et Venemaa tulistas tuumajaama täna uuesti, seades ohtu objekti ja selle personali,“ rõhutas Kõslõtsja.

Kõslõtsja sõnul peab Venemaa teada andma, et võtab IAEA missiooni vastu ilma igasuguste tingimusteta, ja mitte takistama missiooni läbipääsu Ukraina poolelt. Samuti tuleb tuumajaam ja ligipääsud sellele demineerida ning viia sealt välja Vene sõdurid, relvad ja tehnika.

Blogi avanemine võib võtta veidi aega.